کد خبر: 385 A

مهندس کرانی خبر داد؛

بافت فرسوده مشکل و معضل بزرگ آبفای استان کرمانشاه است که تا پایان سال 20 کیلومتر از شبکه فرسوده بازسازی می‌شود.

کرمانشاه ـ ایلنا: رضا کرانی اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه به بیش از 320 هزار مشترک آب و فاضلاب خدمت‌رسانی می‌کند‌.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، سرپرست آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: تصریح کرد: 99 درصد جمعیت استان زیر پوشش آب شرب سالم و بهداشتی و بیش از 94 درصد نیز زیر پوشش تاسیسات فاضلاب شهری قرار دارند. آب شرب شهر کرمانشاه از نظر کیفیت و سلامت دارای استاندارد جهانی است و مطلوبیت آن بیش از 98 درصد است که این نشان از توجه شرکت آب و فاضلاب به ارائه خدمات به شهروندان است.

سرپرست آب و فاضلاب استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: این شرکت دارای یک آزمایشگاه مرجع است که همه روزه از نقاط مختلف شهر نسبت به نمونه‌گیری آب شرب در جهت حفظ سلامت شهروندان اقدام می‌کند و از طرفی هم مرکز بهداشت به عنوان سیستم نظارتی صحت کیفیت آب شرب را مورد بررسی قرار می‌دهد.

وی در ادامه گفت: یکی از مشکلات اساسی شرکت آب و فاضلاب استان بافت فرسوده و قدیمی شهر کرمانشاه است که مشکلاتی را در راستای ارائه خدمات دفع فاضلاب به وجود آورده است و بیش از 250 کیلومتر شبکه قدیمی و فرسوده در کرمانشاه وجود دارد که با توجه به اعتبارات اندک در این زمینه در سال کمتر از 10 کیلومتر آن اصلاح و بازسازی می‌شود.

کرانی در ادامه اظهار کرد: بخشی از بافت فرسوده در خیابان شریعتی قرار دارد که به طور جدی در دستور کار قرار گرفته و هم‌اکنون فعالیت اجرایی در آن صورت می‌گیرد اما به دلیل اینکه بخشی از این فاضلاب‌ها از زیر واحدهای مسکونی می‌گذرد برای اجرای آن موانع و مشکلاتی وجود داردکه از جمله آن می‌توان به تملک و آزاد‌سازی اشاره کرد و تلاش مجموعه شرکت آب و فاضلاب بر این است که خدمات را به نحو مطلوب به انجام برساند.

کرانی در پایان از اصلاح و بازسازی 20 کیلومتر شبکه فرسوده در بافت قدیمی شهر تا پایان سال خبر داد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر