کد خبر: 398 A

هاشمی:

صبر و شكیبایی آزادگان در زندان های مخوف رژیم بعث عراق ستودنی است.

کرمانشاه ـ ایلنا: مهندس سید دادوش هاشمی در آستانه 26 مرداد سالروز ورود آزادگان به کشور، اظهار داشت: روحیه و شجاعت انسانهایی كه سالها در زندان های مخوف و شیطانی رژیم بعث به سر می بردند را باید تحسین كرد، زیرا كه مردم ایران اسلامی با الگوبرداری از همین مردان توانستند روحیه مقاومت و ایستادگی را در مقابل تجاوزات رژیم عراق تقویت نمایند و راه راستین امام خمینی(ره) را جاودان و زنده نگه دارند.

به گزارش ایلنا از کرمانشاه، استاندار کرمانشاه با اشاره به مقاومت تاریخی مردم كشورمان در طول دوران جنگ تحمیلی، گفت: رژیم بعث عراق كه از حمایت و پشتیبانی تجهیزاتی جهانخواران غربی برخوردار بود در تاریخ 31 شهریور ماه سال 1359 تجاوز به میهنمان را آغاز كرد، ولی شجاعت و پایمردی جان بر كفان كشورمان حمله متجاوزان را مهار و با تاسی از آرمان های امام خویش از حقوق ملت شریف ایران اسلامی صیانت و دفاع كردند.

هاشمی در ادامه عزت و افتخار امروز كشورمان را مرهون رشادت ها و ایثار گریهای انسانهایی عنوان كرد كه روحیه ملكوتی و آسمانی داشتند.

وی گفت: وظیفه همگی است كه از خون پاك شهدا كه با از خودگذشتگی خود از كیان ایران اسلامی حفاظت كردند پاسداری كنیم، لذا ما مسؤلین بایستی با حفظ كرامت و سیره آن پرندگان عاشق بال بتوانیم راه ارزشمند شهادت را تداوم و استمرار بیخشیم.

وی بیان داشت: آزادگان اسانهای دیگری بودند كه با صبر و ایثار از عظمت راه افتخار آفرین شهدا صیانت كردند، بنابراین آزادگان در جامعه از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند.

هاشمی در پایان ضمن گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن، یادآور شد: تكریم به این عزیزان مایه مباهات است و بر ما مسؤلین امری بدیهی است كه یاد و خاطره ایثار گریهای آن عزیزان را ارج نهیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر