کد خبر: 40124 A

حجت الاسلام کرمی خبر داد؛

امسال استان کرمانشاه میزان بیست و چهارمین همایش هفته وحدت تحت عنوان«وحدت و بیداری» خواهد بود.

ایلنا ـ کرمانشاه: رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران با اشاره به نزدیکی هفته وحدت، گفت: استان کرمانشاه از حیث مذهب و فرق تنوع بسیار بالایی دارد تا جایی که بسیاری از این استان به عنوان هندوستان ایران یاد می کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، حجت الاسلام جواد کرمی تاکید کرد: البته با این همه تنوع مذهبی و دینی در کرمانشاه، بازهم شاهد زندگی مردم استان با محبت و وحدت در کنار یکدیگر هستیم.

وی افزود: امسال استان کرمانشاه میزان بیست و چهارمین همایش هفته وحدت تحت عنوان« وحدت و بیداری» خواهد بود.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در این همایش مهمانی همانند دکتر زمانی، معاون امور بین الملل حوزه های علمیه و از اساتید دانشگاه الازهر مصر حضور خواهند داشت، گفت: جدای از این همایش، در سراسر استان همایش ها و کنگره های بسیاری در هفته وحد برگزار خواهد شد.

کرمی با اشاره به اینکه همایش های هفته وحدت در 5 شهرستان استان برگزار می شود، تصریح کرد: همایش های شهرستانی در 5 شهرستان پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، روانسر و دالاهو در گرامیداشت ایام هفته وحدت برگزار می شود.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه گفت: امسال برنامه های هفته وحدت با برنامه و جشن های دهه فجر انقلاب اسلامی همراه شده است.

وی تاکید کرد: همچنین در هفته وحدت از خانواده های شاهد اهل سنت استان کرمانشاه بازدید و سرکشی می شود.

کرمی به اعزام برخی از علمای اهل سنت استان به کنفرانس وحدت اسلامی اشاره داشت و گفت: بیش از 12 نفر از نخبگان اهل سنت استان در همایش وحدت اسلامی که با حضور اندیشمندان بزرگ جهان اسلام برگزار می شود، حضور خواهند یافت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر