کد خبر: 43065 A

سرپرست اداره صنعت خبر داد:

با توجه به اینکه مردم در ایام پایانی سال بیشتر خرید می کنند اقدامات بازرسی در این ایام در شهرستان ثلاث باباجانی تشدید خواهد شد.

سرپرست اداره صنعت , معدن و تجارت شهرستان ثلاث باباجانی گفت: با توجه به حساسیت های قیمتی کالای مورد مصرف مردم از نظر شهروندان و تأثیر قیمت ها کالا بر سبد کالای مصرفی خانوار و سطح درآمد سرانه و خانوار در شهرستان، بازرسان نمایندگی صنعت و معدن و تجارت با هرگونه اخلال در روند بازار و سوء استفاده،گرانفروشی و سایر تخلفات برخورد جدی و به موقع کرده و فضای فعالیت را برای متخلفان به شدت نا امن می کنند.

به گزارش ایلنا از ثلاث باباجانی، عزیز غفوری افزود: با توجه به شرایط حاکم بر اقصاد کشور و اعمال تحریم ها از سوی معاندین نظام اسلامی بازرسان این اداره اجازه سوء استفاده و افزایش هزینه های مضاعف ناشی از سوء استفاده و گرانفروشی توسط واحدهای صنفی را به کسی نمی دهند و با هرگونه فشار مضاعف از ناحیه هر بنگاه اقتصادی ناشی از گرانفروشی در راستای تأمین آرامش و قدرت خرید مردم برخورد جدی می کند.

وی ادامه داد: در صورت مشارکت عمومی مردم در امر کنترل و نظارت بازار و گزارش هر نوع تخلف اقتصادی به نمایندگی صنعت معدن و تجارت فضای تخلف برای متخلف تنگتر شده و بازرسان را در این امر خطیر موفقتر عمل می کنند و مشارکت مردم دراین زمینه ضامن و تضمین کننده امنیت اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی در وضع اقتصادی است.

غفوری گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون در شهرستان ثلاث باباجانی تعداد دو هزار و 314 فقره بازرسی از واحدهای صنفی و غیره صنفی در سراسر شهرستان انجام گرفته است.

وی بیان کرد: در این بازرسی ها تعداد 121 فقره گزارش مردمی دریافت وثبت و پیگیری شده است و درهمین ارتباط 143 فقره پرونده تخلفاتی برای متخلفین تشکیل و در این پرونده ها به تناسب تخلفات انجام گرفته تعداد 265 تخلف کشف شده و ثبت شده است.

سرپرست اداره صنعت معدن وتجارت شهرستان ثلاث باباجانی گفت: کل تخلفات ثبت شده به مبلغ 417 میلیون و 895 هزار و 499 ریال پرونده شده وجهت سیر مراحل قانونی تحویل تعزیرات حکومتی شده است.که تعدادی از این پرونده ها منجر به صدور و اجرای حکم شده و تعدادی هم در دست بررسی و اقدام است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر