کد خبر: 4554 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه:

جشنواره ملی موسیقی مقاومت مجالی برای برداشت بخشی از هنر موسیقی کشور به شمار می آید که امیدواریم هرساله رشد داشته باشد.

کرمانشاه ـ ایلنا: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری جشنواره ملی موسیقی مقاومت در استان، گفت: یکی از اهداف این جشنواره این است که بتوانیم هنرمندانی را که در هشت سال دفاع مقدس در این حوزه فعال بودند برای جامعه هنری کشور معرفی، شناسایی و تجلیل کنیم و همچنین آثار جدیدی در حوزه موسیقی حماسی و مقاومت تولید شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، حجت اسلام محمد آفتابی تصریح کرد: در واقع هدف اصلی که جشنواره همواره دنبال می کرد این بود که هنرمندان را در این حوزه فعال نگه دارد و در واقع سعی داشته باشد که انگیزه لازم برای حضور هنرمندان در حوزه موسیقی مقاومت همچنان پابرجا باشد و ادامه پیدا کند که خوشبختانه در این چند سال هم آثار خوب و هم حرکت های خوبی انجام شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، به بیان ارزش موسیقی و جایگاه والای فرهنگی آن در کشور اشاره کرد و گفت: موسیقی ایران با پشتوانه فرهنگی در خور توجه، هرساله در قالب جشنواره های با محتوای غنی خصوصا موسیقی حماسی گرامی داشته می شود و این رویداد مجالی برای برداشت بخشی از هنر موسیقی کشور به شمار می آید.

آفتابی با اشاره به اینکه جشنواره موسیقی مقاومت باید به فرصتی برای احیای فرهنگ مقاومت و پایداری در کشور مبدل شود، افزود: یکی از جنبه های موسیقی مقاومت که هنرمندان ما باید به آن بپردازند بحث بیداری اسلامی است که باید با این نوع اندیشه و با استفاده از زبان موسیقی پیام آزادی و استکبار ستیزی را برای دنیا بیان کنند.

وی اضافه کرد: در واقع موسیقی مقاومت و حماسی ترجمان و فریاد آزادی ملت های آزاده است،‌ ملت هایی که هدف و غایت خود را شهادت در راه خدا دانسته اند و بانگ بیداری اسلامی را در گوش جهان فریاد می زنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: باید نگاهمان را به موسیقی تا حد زیادی وسعت بخشیده و تصحیح کنیم و بدانیم موسیقی باید پاسخگوی نیاز جامعه باشد و به‌ موضوعات فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و بین المللی نیز بپردازد.

آفتابی، عنوان کرد: آنچه که برای هر کاری بسیار مورد تاکید است آینده و نتیجه آن است که امیدواریم نتیجه و آینده جشنواره موسیقی مقاومت برای استان کرمانشاه معرفی استان به عنوان دبیرخانه دائمی این جشنواره باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر