کد خبر: 6405 A

دکتر خدایی خبر داد؛

رییس دانشگاه رازی کرمانشاه از تحصیل دو درصد دانشجویان کشور در استان کرمانشاه خبر داد.

کرمانشاه ـ ایلنا: رییس دانشگاه رازی کرمانشاه جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان به ارائه گزارشی از وضعیت آموزش عالی استان پرداخت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، دکتر مهدی خدایی تعداد دانشجویان استان را 93 هزار و 795 نفر اعلام کرد و گفت: 1/2 درصد کل دانشجویان کشور در این استان تحصیل می کنند، این در حالیست که استان کرمانشاه 6/2 درصد جمعیت کشور را دارد، لذا آمار دانشجویان استان به نسبت جمعیت ما پایین است.

وی با اشاره به وجود 60 مرکز آموزش عالی در استان، گفت: استان کرمانشاه از لحاظ تعداد دانشجو رتبه هجدهم را در کشور دارد.

وی با بیان اینکه 56/51 درصد دانشجویان استان در گروه علوم انسانی مشغول تحصیل هستند، گفت: این تعداد از میانگین کشور که 45 درصد می باشد بالاتر است، لذا باید تعداد دانشجویان علوم انسانی استان کاهش یابد.

خدایی ادامه داد: 64/22 درصد دانشجویان استان در مقطع کاردانی، بیش از 70 درصد در مقطع کارشناسی، 36/5 درصد در مقطع کارشناسی ارشد و 55 صدم درصد در مقطع دکترا مشغول تحصیل هستند.

وی گفت: در کل کشور تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی 96 صدم درصد است که این رقم در استان ما پایین تر می باشد.

خدایی تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی استان را نیز 4495 نفر عنوان کرد و گفت: 59 درصد این دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد، 29 درصد دکترای حرفه ای و یازده درصد دکترای تخصصی تحصیل می کنند.

وی تعداد رشته های تحصیلی موجود دانشگاه های استان را نیز 659 رشته اعلام کرد و گفت: از این تعداد 274 رشته مربوط به دانشگاه رازی، 118 رشته دانشگاه علمی کاربردی، 40 رشته دانشگاه علوم پزشکی، 62 رشته دانشگاه آزاد و 60 رشته مربوط به دانشگاه پیام نور است.

وی تعداد اعضا هیات علمی استان را نیز 1224 نفر ذکر کرد و گفت: باید تا پایان برنامه پنجم این تعداد را به 2236 نفر برسانیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر