کد خبر: 6541 A

جانشین فرماندهی سپاه نبی اکرم کرمانشاه:

امروز جهان استکبار تحمل این همه عزت و موفقیت‌های ایران اسلامی را ندارد و همواره درصدد طراحی نقشه‌های شوم برای سنگ اندازی در اهداف این نظام است تا مانع کسب عزت و قدرت این کشور در سطح بین المللی شود.

ایلنا - گیلانغرب: جانشین فرماندهی سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه، در مراسم یادواره ۵۲ شهید والامقام دهستان چله از توابع بخش مرکزی شهرستان گیلانغرب گفت: برگزاری یادواره‌های شهدا، بهترین بستر فرهنگی برای پیوند نسل آینده و جوان با دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس است، تا این بزرگی‌ها را ببینند و بشناسند و بدانند که ملت ما این چنین در مقابل خواسته‌ها و زیاده خواهی‌های دشمنان ایستاد و این عزت‌ها و افتخار‌ها را یکی پس از دیگری بدست آورد.

به گزارش ایلنا از گیلانغرب، سردار سرتیپ پاسدار بهمن ریحانی افزود: امروز جهان استکبار تحمل این همه عزت و موفقیت‌های ایران اسلامی را ندارد و همواره درصدد طراحی نقشه‌های شوم برای سنگ اندازی در اهداف این نظام است تا مانع کسب عزت و قدرت این کشور در سطح بین المللی شود.

وی با توجه به تاثیر برگزاری یادواره‌های شهدا در ایجاد بصیرت میان نسل جوان و نسل دفاع مقدس، اظهار کرد: با این بینش و آگاهی ملت ما همیشه سربلند خواهد بود، بنابراین برگزاری یادواره‌ها برای ما و نسل آینده بسیار حایز اهمیت است تا از این طریق بتوانیم پیام شهدا و رزمندگان را به جوانان غیور برسانیم.

سردار ریحانی یادآور شد: از زمانی که مردم ایران استقلال خود را با پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ بدست آوردند، دشمن با نوشتن سناریوهای مختلف در قالب توطئه، جنگ تحمیلی، ترور شخصیت‌ها، نخبگان و دانشمندان و جنگ نرم و تشدید تحریم‌ها درصدد تضعیف انقلاب اسلامی و باز پس گیری منافع از دست رفته و پایگاه مستحکم خود در خاورمیانه بود که با هوشیاری و حضور مردم در صحنه و تدبیر و درایت حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری هر بار سخت‌تر از دفعات قبل با شکست و ذلت مواجه شد.

جانشین فرماندهی سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه با بیان اینکه برگزاری یادواره شهدا محفل روایت شجاعت و ایثارگری و گرامیداشت ارزشهاست، گفت: پیروزی‌ها و موفقیت‌های ایران اسلامی امروز مدیون رشادت و فداکاری و ایثار و از خودگذشتگی مردان بی‌ادعا و حضور همه جانبه مردم در دفاع و پاسداری از کشور است.

وی تاکید کرد: تا زمانی که این تفکر ارزشی در میان مردم ما حاکم باشد، نظام و انقلاب اسلامی ما در مقابل توطئه‌ها و تهدیدات دشمن بیمه است و سرنوشتی جز شکست و خواری و بی‌اعتباری در انتظار دمشنان قسم خورده این نظام اسلامی نخواهد بود.

فرماندار شهرستان گیلانغرب نیز در این مراسم شهادت را لیاقت، افتخار، فیض عظیم و رسیدن به مطلوب خواند و گفت: در آغاز انقلاب نوپای اسلامی زیاده خواهان استکبار جنگ هشت ساله را به ما تحمیل کردند با این تفکر که ملت ایران را در مسیری که براساس تفکر بنیانگذار آن حضرت امام خمینی (ره) طرح ریزی کرده، منحرف کنند و به چپاول اموال این ملت ادامه دهند.

اردشیر رستمی افزود: اما غافل از اینکه در سایه رهبری پیامبر گونه امام راحل، ملت ایران بیداری و بصیرت خود را یافته بودند و با اتکای به فرهنگ جهاد و شهادت و تقویت این روحیه الهی و اسلامی و اقتدا به مولا و مقتدای خویش، ماندن و ذلت پذیرفتن را دور از دین خود می‌دانستند و همچون سالار شهیدان دشت کربلا، با نثار خون سرخ خود دشت‌های انقلاب را آبیاری کرده و به دشمن پاسخ دندان شکنی دادند.

وی خاطرنشان کرد: شهدای انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس کتیبه‌هایی بی‌بدیلی از ایثار و شجاعت به یادگار گذاشتند که امروز با برگزاری این یادواره‌ها می‌توانیم تابلوهای ارزشی از ایثار و رشادت آنان در راه اسلام را به نسل‌های بعد از آن دوران معرفی کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر