کد خبر: 6559 A

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه:

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه از استقرار ۲۸۰۰ پایگاه ویژه جمع آوری کمک‌های مردم استان در روز جشن عاطفه‌ها خبر داد.

ایلنا - کرمانشاه: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه گفت: آیین جشن عاطفه‌ها بمنظور جمع آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم نوعدوست به دانش آموزان نیازمند در آستانه سال تحصیلی جدید در روز ششم مهر ماه همزمان با سراسر کشور در استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جلیل بوجار با بیان اینکه این جشن امسال با شعار دانش آموز باوری و دانش آموز یاوری در فرهنگ رضوی برگزار خواهد شد، گفت: امسال این جشن همزمان با دهه کرامت و میلاد امام رضا (ع) برگزار خواهد شد.

بوجار در ادامه با اشاره به برگزاری سه نشست تخصصی میان ادارات کل آموزش و پرورش، بسج مستضعفان و کمیته امداد استان کرمانشاه جهت برگزاری هر چه بهتر جشن عاطفه‌های امسال افزود: در این نشست‌ها مقرر شد یک هزار و ۵۰۰ باب مدرسه، یک هزار پایگاه روستایی بسیج و ۳۰۰ پایگاه مستقل کمیته امداد در معابر و مساجد استان کرمانشاه، عهده دار جمع آوری کمک‌های مردمی شوند.

وی با بیان اینکه روزهای چهار و پنجم مهر برای جمع آوری کمک‌های نقدی و جنسی در یک هزار و ۵۰۰ باب مدرسه و مرکز آموزشی در نظر گرفته شده، اظهار کرد: زنگ عاطفه‌ها ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه پنجم مهر امسال بصورت نمادین در مدارس شهرستان‌های تابعه استان کرمانشاه نواخته خواهد شد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه یادآور شد: زنگ عاطفه‌ها در شهرستان کرمانشاه در مدرسه شاهد بارانیان و با حضور مسوولان ارشد استان و دانش آموزان به صدا در خواهد آمد.

وی افزود: روز پنجشنبه (ششم مهر ماه) و همزمان با روز ملی عاطفه‌ها نیز مردم نوعدوست کرمانشاه، همزمان با سراسر کشور کمک‌های خود را به پایگاه‌های مربوطه در استان تحویل خواهند داد.

وی گفت: همچنین در روز جمعه و آخرین روز از جشن عاطفه‌ها، در محل برگزاری نماز جمعه هر یک از شهرستان‌های استان، پایگاه‌های جمع آوری کمک‌های مردمی مستقر می‌شوند تا کمک‌های نمازگزاران را جمع آوری کنند.

بوجار مجموع کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم استان کرمانشاه به جشن عاطفه‌های سال گذشته را حدود ۱۶۱ میلیون تومان اعلام کرد و تصریح کرد: سال قبل یک هزار پایگاه برای این منظور اختصاص یافته بود، ولی با توجه به افزایش تعداد پایگاه‌ها در جشن امسال، پیش بینی می‌شود میزان کمک‌ها حدود ۶۰ درصد بیشتر از سال گذشته باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر