کد خبر: 66649 A

شهردار کرمانشاه:

شهردار کرمانشاه از آغاز زیباسازی و بهسازی پارک شیرین این شهر خبر داد.

شهردار کرمانشاه با اشاره به لزوم بهسازی پارک شیرین، از آغاز ساماندهی آن خبرداد و گفت: پاره‌ای مشکلات موجب شده تا قشر استفاده کننده از پارک تعداد محدودی هستند و خانواده‌ها به صورت کاملا محدود و در ساعات مشخصی از پارک استفاده کنند و به عبارتی، از ظرفیت‌های مناسب پارک استفاده چندانی نشده است.

به گزارش ایلنا از کرمانشاه، پیمان قربانی، تأکیدکرد: هدف شهرداری برگرداندن هویت واقعی پارک شیرین به شهر است و قصد داریم با انجام ساماندهی و بهسازیِ شرایط، پارک را دوباره به شهر برگردانیم و مردم را با این پارک آشتی دهیم.

وی با اشاره به شرایط و امکانات پارک شیرین و قابلیت‌هایی که می‌تواند برای شهروندان داشته باشد، از آن به عنوان یکی از پتانسیل‌های گردشگری شهریِ کرمانشاه یاد کرد و افزود: باتوجه به نقاط ضعف فراوان و امکانات فرسوده موجود این پارک که نقش مرکزیت شهر را هم دارد، تصمیم گرفتیم که بر اساس یک برنامه مدون، عملیات اجرایی بهسازی و نوسازی آن را به عنوان یکی از ارزشمندترین نقاط زیست شهری کرمانشاه، برای ارائه خدمات به شهروندان، آغازکنیم.

شهردار کرمانشاه، پارک شیرین را نقطه‌ای بسیار پراهمیت، با قابلیت اثرگذاری در توانبخشی حوزه تفرج شهری که سالها مغفول مانده و تبدیل به یکی از نقاط بی‌دفاع شهری شده بود عنوان کرد و گفت که نکته حائز اهمیت در بهسازی و نوسازی این پارک، مناسب‌سازی آن برای استفاده خانواده‌ها و عموم شهروندان است که متأسفانه شرایط پیشین پارک، آن را تبدیل به محیط مستعدی برای هرنوع بزهکاری ساخته بود.

وی حذف تمام نقاط تاریک پارک شیرین در شب با نصب روشنایی، زیباسازی و بازپیرایی فضای سبز و اصلاح شیوه آبیاری، مناسب‌سازی پیاده‌روها، تغییر و نوسازی مبلمان و نصب پرچم 60 متری در مرتفع‌ترین نقطه پارک و... را از جمله اقدامات در ساماندهی و بهسازی پارک ذکر کرد.

قربانی انجام بهسازی پارک را در شرایط کنونی نافی اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری آن ندانست و تصریح کرد: معتقدم که مشکلات پارک شیرین باید به صورت ریشه‌ای حل شود ولی نباید ازضرورت بهبود سطح موجود، غافل شویم چراکه استفاده از حوزه پارک بر همه سرمایه‌گذاری‌ها ارجحیت دارد.

پارک شیرین بر روی تپه‌ای با سنگ‌های رسوبی بسیار کهن و زیبا با وسعتی معادل 6/6 هکتار که نزدیک به 6 هکتار آن را فضای سبز تشکیل می‌دهد، در منطقه مرکزی شهر کرمانشاه قرار گرفته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر