کد خبر: 772 A

براندیشه:

بیش از 50 درصد دعاوی کارگری و کارفرمایی استان کرمانشاه در شوراهای سازش بصورت توافقی حل و فصل شده است.

کرمانشاه ـ ایلنا: سهراب براندیشه با اشاره به نقش و اهمیت شوراهای سازش در حل و فصل منازعات کارگری، گفت: بیش از 50 درصد شکایات کارگری و کارفرمایی در شوراهای سازش بصورت توافقی حل و فصل می گردد که این امر باعث افزایش تعامل کارگران و کارفرمایان و کاهش شکایات مطروحه در مراجع حل اختلاف شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه افزود: 439 شورای سازش در سطح ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شرکت ها و کارخانجات و موسسات تولیدی و اصناف وجود دارد که کار رسیدگی به اختلافات فی ما بین کارگران و کارفرمایان را بررسی می کنند.

براندیشه، همچنین از فعالیت 21 هیات تشخیص و حل اختلاف در استان خبر داد و گفت: در اکثر شهرستانها هیات تشخیص با ترکیب نمایندگان دولت، کارگر و کارفرما وجود دارد که کار رسیدگی به دعاوی کارگران و کارفرمایان را برعهده دارند.

وی افزود: آراء و تصمیمات هیات سازش تا 15 روز از تاریخ ابلاغ قابل اعتراض بوده که در صورت اعتراض از ناحیه کارگر و کارفرما پرونده به هیات های حل اختلاف ارجاع داده می شود.

وی ادامه داد: شش هیات حل اختلاف در سطح استان وجود دارد که اعتراضات کارگران و کارفرمایان را رسیدگی نموده و تصمیمات آنان قطعی و لازم الاجراست.

براندیشه در خصوص ترکیب اعضای هیات حل اختلاف نیز یادآور شد: این هیات ها با سه نماینده دولت اعم از مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان رییس، رییس کل دادگستری و نماینده فرماندار یا نمایندگان ایشان و سه نماینده کارگران و سه نماینده کارفرمایان تشکیل می گردد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر