کد خبر: 82376 A

تا پایان سالجاری؛

براساس برنامه مصوب، فاز اول کارخانه خودروسازی کرمانشاه باید تا آخر امسال به بهره‌برداری برسد.

ایلنا: رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: تسهیلات بانکی مورد نیاز این طرح تصویب شده و اولین قسط آن نیز پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از کرمانشاه، جهانگیر شاهمرادی ادامه داد: عملیات اجرایی این طرح تا حدودی انجام شده و اگر روند اجرایی به همین شکل ادامه پیدا کند، طرح در زمان مقرر به بهره برداری خواهد رسید.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: برای این طرح ۴۵ میلیارد تومان تسهیلات مصوب شده و قرار است مبالغ دیگری نیز از سوی خود سرمایه گذار تامین شود.

به گفته این مسئول؛ فاز اول این طرح ۲۵ تا ۵۰ هزار خودروی سمند در سال تولید خواهد کرد.

شاهمرادی افزود: درصد زیادی از قطعات در فاز اول در داخل کشور تولید می‌شود و نمی‌توان گفت خط مونتاژ است.

وی تصریح کرد: خط تولید کارخانه خودرو سازی در توسعه طرح دیده شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه همچنین در خصوص آخرین وضعیت پروژه پالایشگاه آناهیتا هم گفت: این طرح یک طرح کلان کشوری است که کارگروهی متشکل از نماینده‌های مجلس و سایر بخش‌ها پیگیر اجرای آن هستند.

وی پیشرفت فیزیکی این طرح را ۱۵ تا ۲۰ درصد اعلام کرد و ادامه داد: با توجه به سرمایه گذاری کلان آن کنسرسیومی از سرمایه گذاران برای تعیین اعتبار آن در نظر گرفته شده است.

شاهمرادی در خصوص آخرین وضعیت پروژه ذوب آهن کرمانشاه هم گفت: مصوبات این طرح انجام شده و پول در نظر گرفته شده را به کشور سازنده ماشین آلات داده‌اند، پس می‌توان گفت طرح در حال انجام می‌باشد و متوقف نشده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر