کد خبر: 8444 A

مدیر عامل آب استان كرمانشاه:

مدیر عامل آب منطقه ای استان كرمانشاه از آبگیری سد شهدای گمنام در حوزه استحفاظی شهرستان های قصرشیرین و سرپل ذهاب در آینده ای نزدیك خبر داد.

ایلنا - قصرشیرین: مدیر عامل آب منطقه ای استان كرمانشاه، در جلسه پیگیری پروژه اجرای سیستم انحرافی سد مخزنی شهدای گمنام (تنگ حمام) در محل این سد گفت: عملیات احداث سیستم انحرافی و سد مخزنی شهدای گمنام تاكنون 92 درصد پیشرفت فیزیكی دارد و بزودی این سد مخزنی آبگیری می شود.

به گزارش ایلنا از قصرشیرین، محمد كهریزی تصریح كرد: سیستم انحرافی آب سد مخزنی شهدای گمنام بر روی رودخانه «قوره تو» با هدف توسعه كشاورزی در منطقه قصرشیرین و سرپل ذهاب به وسعت خالص اراضی تحت پوشش شبكه در حدود سه هزار و 800 متر ایجاد شده كه سیستم انحرافی آب قابلیت عبور سیلابی با دوره بازگشت 200 ساله را داراست.

در ادامه این جلسه، میرزا مراد پیرو، فرماندار سرپل ذهاب نیز در این جلسه با اشاره به مرزی بودن شهرستان سرپل ذهاب گفت: بهره برداری از این پروژه بزرگ آبی موجب تغییرات گسترده در 400 هكتار از اراضی كشاورزی و منابع طبیعی این شهرستان به دلیل توسعه بخش كشاورزی منطقه خواهد شد.

گفتنی است که احداث این سد مخزنی می تواند آب حدود چهار هزار هكتار اراضی كشاورزی دشت ذهاب و قصرشیرین را تامین كند ضمن اینكه ایجاد شبكه آبیاری و زهكشی دشت قصرشیرین، انتقال آب از سد به شبكه و جلوگیری از خروج بدون بهره برداری آب های روان از كشور از دیگر مزایای این طرح است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر