کد خبر: 85578 A

امام جمعه پاوه:

قوه قضاییه یكی از اركان اصلی و اساسی هر حكومت بوده و پیام دستگاه قضا در جامعه اسلامی احقاق حق، اجرای عدالت و رفع خصومت است.

ایلنا: امام جمعه پاوه در مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر و هفته قوه قضائیه که در شهر پاوه برگزار شد، گفت: این پیام احقاق حق، اجرای عدالت و رفع خصومت برای هر انسانی خوشایند و مورد پسند است.

به گزارش ایلنا از پاوه، ماموستا ملا قادر قادری به جایگاه و اهمیت نظام قضایی در اسلام اشاره کرد و افزود: در ۶۹ آیه قرآن کریم اهمیت و منزلت قضا و قضاوت و قوه قضائیه به شیوه عرفی که امروز حاکم است، بیان شده و رسالت پیامبران الهی ضمن ابلاغ دین و ابلاغ رسالت قضاوت و داوری نیز بوده که این مطالب نشان دهنده اهمیت قضا و قضاوت از دیدگاه اسلام است.

امام جمعه پاوه اظهار کرد: هر جامعه‌ای که قوه قضابیه قوی و توانمند داشته باشد آن جامعه زنده است و همه افراد آن احساس امنیت و عدالت می‌کنند.

وی افزود: در جوامعی مثل ایران اسلامی که درون انسان‌های آن روشن و بیدار است و حاکمان آن مستقل، شجیع و غیرقابل تسلیم در مقابل سلطه جویان هستند دشمنان سکوت نخواهند کرد و در ۳۴ سال گذشته شاهد تهاجم فرهنگی، سیاسی، نظامی، ایجاد تفرقه و اختلافات قومی و مذهبی، تخریب بنیان خانواده‌ها و بکارگیری رسانه‌های مخرب و فاسد از سوی دشمنان بوده و خواهیم بود.

همچنین فرماندار پاوه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و تبریک هفته قوه قضائیه به ضریب بسیار بالای امنیتی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: سایه پوشش امنیت و عدالت از دور‌ترین نقاط روستایی شهرستان در نقطه صفر مرزی تا مرکز شهرستان پوشش اندخته است و بستر تمام فعالیت‌های عمرانی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در شهرستان فراهم است که مرهون زحمات و تلاش دست اندرکاران دستگاه قضایی و دادگستری است.

حسین خدرویسی افزود: اگر امروز پاوه به لحاظ ناهنجاری‌های اجتماعی دارای کمترین آمار است و این شهرستان پاک است به لطف تدبیر و درایت مسئولان قضایی و تعامل مطلوب و سازنده آن‌ها با اعضای شورای تامین و دستگاه‌های اجرایی است.

امام جمعه پاوه‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر