کد خبر: 86383 A

فرماندار کنگاور خبر داد؛

فرماندار کنگاور از جیره‌بندی آب شرب این شهرستان خبر داد.

ایلنا: فرماندار کنگاور در جلسه ستاد مدیریت بحران این شهرستان گفت: دو حلقه از چاه‌هائی که آب شرب این شهرستان را تامین می‌کنند به علت کاهش ذخائر زیرزمینی از مدار خارج شده‌اند.

به گزارش ایلنا از کنگاور، حشمت الله عزیزی تاکید کرد: افت فشار آب موجود در شبکه، به علت عدم فعالیت دو حلقه چاه مزبور و نیز افزایش مصرف مشترکان در فصل گرماست که باعث شده نقاط مرتفع شهر از دسترسی به آب شرب محروم شوند.

عزیزی افزود: به همین منظور و برای تقویت فشار آب شبکه و برخورداری همه شهروندان از آب شرب بهداشتی، در اکثر نقاط شهر از ساعت هشت و نیم صبح الی دوازده ظهر، قطع آب لوله‌کشی اعمال خواهد شد.

این مقام مسئول ادامه داد: شهرک‌های فرهنگیان، آموزگار، کارمندان، سپاه، ولی عصر، جهاد و خیابان‌های شهید مصطفی خمینی، شهید دستغیب، شهید بهشتی و دکتر شریعتی ازجمله مناطقی هستند که با قطع آب مواجه خواهند بود.

در ادامه مراسم، رئیس آب و فاضلاب شهرستان کنگاور با اشاره به اینکه آب شرب شهرستان از یازده حلقه چاه موجود در دو دشت علی‌آباد و سلیمان آباد تامین می‌شود، گفت: دو حلقه از چاه‌های دشت علی‌آباد به علت کاهش آب سفره‌های زیرزمینی دچار ریزش و رانش شده و از مدار خارج شده‌اند که این مسئله حدود چهل درصد از شهروندان را دچار کم آبی کرده است.

حسین جاورسینه گفت: درصورتی که همه پمپ‌های موجود با همه ظرفیت کار کنند ۱۲۰ لیتر در ثانیه و با احتساب قطع برق و پرت آب حدود ۲۲۰ لیتر بر ثانیه برای تامین آب شرب شهرستان کمبود خواهیم داشت.

وی با ذکر اینکه این شرایط، شهرستان را با کمبود هشت هزار متر مکعب آب در شبانه روز مواجه کرده تاکید کرد: جیره‌بندی آب، طرح ضربتی ستاد بحران برای برخورداری همه شهروندان از آب شرب بهداشتی است.

رئیس آب و فاضلاب شهرستان کنگاور همچنین از حل این مشکل در آینده نزدیک خبر داد و اظهار داشت: حفر یک حلقه چاه دویست متری توسط دستگاه‌های حفار آغاز شده که با حفر این چاه و انتقال دستگاه چاه‌های از مدار خارج شده به چاه جدید، ظرف دو هفته آینده مشکل آب شرب شهرستان مرتفع می‌شود.

جیره بندی آب شرب در کنگاور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر