کد خبر: 8674 A

سردار عظیمی:

اعزام کاروان های راهیان نور از سال 89 به عنوان طرح تحول در درس آمادگی دفاعی برای دانش آموزان پسر سال دوم دبیرستان انجام گرفته است.

کرمانشاه ـ ایلنا: فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) کرمانشاه صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: در بحث اعزام دانش آموزی تقریبا صد درصد دانش آموزان داوطلب حضور در اردوهای اعزامی به مناطق عملیاتی در قالب کاروان های راهیان نور بوده اند و در این خصوص تمامی خانواده ها نیز به میزان همان صد درصد اعلام آمادگی داشته اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، سردار محمد نظر عظیمی افزود: استان کرمانشاه در آبان ماه سال 90 طی 26 اعزام 13 هزار و 457 نفر دانش آموز پسر و فرهنگی همراهشان را به مناطق عملیاتی جنوب اعزام و در دی ماه همان سال در بحث اعزام بانوان و فرهنگیان همراهشان در مجموع 12 هزار و 207 نفر را به مناطق یاد شده اعزام داشته ایم.

وی افزود: همچنین در بحث اعزام های صورت یافته در سال 90 ابتدا دانش آموزان پسر به مناطق عملیاتی اعزام شده اند اما امسال در این خصوص دانش آموزان دختر ابتدا به این مناطق اعزام خواهند شد که اولین اعزام کاروان دانش آموزان دختر به این مناطق از فردا 12 مهرماه آغاز خواهد شد.

فرمانده سپاه نبی اکرم استان کرمانشاه تصریح کرد: در خصوص اعزام استان های نزدیک به خوزستان پیش بینی این اردوها سه روزه است و در بحث برآورد تعداد نفرات اعزامی به مانند سال قبل تعداد 12 هزار نفر پیش بینی می شود که این محاسبه در خصوص تعداد دانش آموزان دختر است.

عظیمی اظهار کرد: همچنین اعزام کاروان های راهیان نور از سال 89 به عنوان طرح تحول در درس آمادگی دفاعی برای دانش آموزان پسر سال دوم دبیرستان انجام گرفته است.

در ادامه این نشست، سرهنگ سیروس حاتمی، مسئول بسیج دانش آموزی و فرهنگیان کرمانشاه افزود: بر اساس آمار آموزش و پرورش استان کرمانشاه در بحث اعزام با احتساب نفرات بانوان و آقایان 28 هزار نفر اعزامی به مناطق عملیاتی در قالب راهیان نور داشته.

فرمانده سپاه نبی اکرم استان کرمانشاه تصریح کرد: در بحث اعزام راهیان نور به غرب کشور 47 هزار و 530 نفر اعزام از سراسر کشور به استان کرمانشاه داشته ایم که این تعداد اعزام، از 27 رده کشور شامل نیرو های مسلح و وزارت نیرو و دیگر سازمان ها و 20 استان اعزامی به استان کرمانشاه بوده اند.

در پایان این نشست، سرهنگ مجتبی بیاتی، معاون هماهنگ کننده سپاه نبی اکرم اظهار کرد: فردا 12 مهرماه همزمان با سراسر کشور افتتاحیه اردوهای دانش آموزی بانوان انجام می گردد که این مراسم در مرکز با حضور وزیر آموزش و پرورش و فرماندهان عالی رتبه سپاه و سازمان بسیج دانش آموزی افتتاح خواهد شد همچنین در استان کرمانشاه نیز فردا و در محل کانون بسیج جوانان و با حضور مسئولین استان و شهرستان های کرمانشاه افتتاحیه راهیان نور را خواهیم داشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر