کد خبر: 8706 A

مدیر گمركات كرمانشاه:

در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، صدور كالا از گمركات و بازارچه های استان کرمانشاه 32 درصد افزایش یافته است.

 ایلنا - کرمانشاه: مدیر كل گمركات استان كرمانشاه در جمع خبرنگاران گفت: در نیمه نخست امسال 714 میلیون و 693 هزار و 549 دلار كالا از مبادی یاد شده به خارج صادر شده است كه از نظر وزنی معادل 30 و از نظر ارزش نیز معادل 32 درصد افزایش نسبت به نیمه نخست پارسال نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، علی سعدالدین افزود: 83 درصد از كالاهای صادر شده در مدت شش ماه اول امسال را صادرات استان كرمانشاه تشكیل داده اند كه از طریق گمركات خسروی و پرویزخان صادر شده است.

سعدالدین گفت: این افزایش صادرات به دلایلی از جمله افزایش تقاضای طرف مقابل، افزایش صادرات سیمان، مجاز شدن صدور دام زنده و افزایش ارزیابی خارج از اماكن اداری و گمركی حاصل شده است.

وی عمده كشورهای هدف برای كالاهای صادراتی استان را عراق، كویت، امارات، افغانستان، تركمنستان، سوریه، تركیه، آلمان، مراكش، تایوان، فیلیپین، چین، مصر و.. عنوان كرد.

مدیر كل گمركات استان كرمانشاه همچنین مهم ترین محصولات صادر شده را شامل كالاهایی مانند صنایع غذایی، محصولات معدنی، مصنوعات پلاستیكی، محصولات نباتی و لوازم بهداشتی عنوان كرد.

وی همچنین میزان صادرات سایر گمركات كه كالاهای آنان از طریق مرزهای استان كرمانشاه خارج می شوند را در نیمه نخست امسال، 479 میلیون و 938 هزار و 372 دلار به وزن 899 هزار و 203 تن عنوان كرد و گفت: در این زمینه نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر ارزش 34 درصد و از نظر وزن نیز 24 درصد افزایش داشته ایم.

وی همچنین میزان واردات كالا در شش ماه نخست امسال از طریق گمركات و بازارچه های استان را 37 میلیون و 224 هزار و 588 دلار به وزن 20 هزار و 184 تن بیان كرد و افزود: این میزان واردات در مقایسه با سال گذشته از نظر ارزش دارای 52 درصد و از نظر وزن نیز دارای 43 درصد افزایش بوده است.

وی عمده كالاهای وارداتی را ضایعات ذوبی آلومینیوم، مواد اولیه كارخانجات، ماشین آلات خط تولید، برنج و.. عنوان كرد كه از كشورهایی مانند عراق، كویت، امارات، ارمنستان، تركیه و.. وارد كشورمان شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر