کد خبر: 89971 A

رئیس ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی در استان کرمانشاه:

رویه دولت تدبیر و امید مبتنی بر اخلاق مداری و حفظ کرامت انسانی است.

ایلنا: رئیس ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی در استان کرمانشاه عصر سه شنبه ۲۵ تیرماه در جمع عده‌ای از فعالان سیاسی و اجتماعی استان کرمانشاه گفت:‌‌ همان گونه که رئیس جمهور منتخب در مناظره‌های تلویزیونی و ویژه برنامه‌های انتخاباتی مطرح کردند، رویه دولت منتخب پرهیز از بی‌اخلاقی سیاسی و جلوگیری از گسترش فرهنگ غلط تهمت و افترا به سرمایه‌های نظام است و با جدیت حفظ کرامت انسانی را در جامعه پیگیری خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، محمدرضا شعبانی در ادامه با اشاره به اثرات مخرب تهمت، افترا و دروغ بستن به سرمایه‌های انسانی افزود: متاسفانه امروزه شاهد شکل‌گیری فضای بسیار مخربی علیه مدیران و سرمایه‌های مدیریتی کشور هستیم و همزمان با گمانه‌زنی دولت یازدهم برای تشکیل کابینه، فضای تخریب علیه کاندیداهای کابینه شکل گرفته است که این موضوع بیشتر در رسانه‌های مجازی به چشم می‌آید.

عضو شورای مرکزی حزب توسعه و اعتدال کشور وی در ادامه یادآور شد: علی رغم تاکید رئیس جمهور منتخب مبنی بر پرهیز از گمانه زنی رسانه‌ای در خصوص کابینه؛ این روز‌ها شاهد هستیم که نه تنها گمانه‌زنی‌ها متداول شد، بلکه هر روز یک لیست خیالی ترکیب کابینه منتشر و گا‌ها افراد معرفی شده و در فضای مجازی در مواردی توسط رسانه‌ها به جای نقد و بررسی و طرح دیدگاه‌های کار‌شناسی مورد تخریب قرار می‌گیرند؛ گویی در جهت فضا سازی و فشار بر رئیس جمهور منتخب و سهم خواهی از دولت زمینه سازی شده است.

نماینده سابق کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی سپس با اشاره به فضای رسانه‌ای استان و گمانه‌زنی‌های اخیر در خصوص تغییر مدیران ارشد استان گفت: خوشبختانه قاطبه رسانه‌های مکتوب استان و خبرگزاری‌های رسمی به خوبی رسالت رسانه‌ای خود را درک می‌کنند و شاهد بسترسازی مناسبی از لحاظ فضای فرهنگی و اطلاع رسانی در بین اهل رسانه هستیم. اما در فضای مجازی و رسانه‌های فاقد شناسنامه؛ در مواردی برخی گمانه زنی‌ها مطرح می‌شود که از اساس کذب است.

شعبانی با یادآوری مبحث گفته شده در مصاحبه‌های پیشین تصریح کرد: همانگونه که قبلآ ذکر شد، پیش از تشکیل کابینه و روی کار آمدن دولت جدید هر گونه گمانه زنی در خصوص مدیران استان نمی‌تواند مفید باشد و فضا را برای ایجاد بستر بی‌اخلاقی رسانه‌ای و توهین، تهمت و افترا به سرمایه‌های این استان فراهم خواهد کرد.

وی آنگاه با اعلام اینکه پس از انتخاب دکتر روحانی به عنوان رئیس جمهور، ستادهای استانی در سراسر کشور شاهد حضور مدیران و مردم برای همکاری با دولت اعتدال گرای تدبیر و امید هستند، افزود: متاسفانه شاهد آن هستیم که این ظرفیت عظیم ایجاد شده جهت تفاهم و اتحاد ملی توسط اقلیتی از رسانه‌های مجازی معلوم الحال به زمینه سازی برای تخریب تبدیل می‌شود.

شعبانی تأکید کرد: هر‌گاه جمعی از اصولگرایان استان به ستاد مراجعه می‌نمایند گفته می‌شود با اصول گرایان پشت پرده به توافق رسیده‌ایم و چنانچه اصلاح طلبان را ملاقات کنم همین رسانه‌ها مدعی می‌شوند عنان کار را به تندرو‌ها واگذار کرده‌اند، در حالی که تنها یک دیدار شکل گرفته و مراد؛ عرض تبریک و همراهی و همکاری با دولت منتخب بوده است.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه ادامه داد: در چنین فضایی علاوه بر تحلیل‌های غلط شاهد آن هستیم که تعدادی از سرمایه‌های مدیریتی استان نیز به اشتباه مطرح می‌شوند و در پی آن نظرات تخریبی علیه این دسته از افراد به وفور منتشر می‌شود و نیروهای خدوم استان به همین شیوه سوخت می‌شوند و آنگاه که ظرفیت مدیریتی استان تخلیه شد امثال همین رسانه‌ها ندا سر می‌دهند که چرا در انتصابات صورت گرفته مدیران بومی را کنار زده‌اید.

شعبانی با رد چنین تحلیل‌های بدون ثمری افزود: واقعیت این است که دولت یازدهم یک دولت میانه رو و اعتدال گرا است پس لازمه همکاری با چنین دولتی در وهله نخست اعتقاد به میانه روی و پرهیز از افراط و تفریط است و هر کسی در هر مقامی چنانچه می‌خواهد با این دولت همراهی کند، به حتم باید با اصل اعتدال گرایی که ریشهٔ قرآنی دارد توجه نموده و اخلاق مدارانه به فکر منافع مردم باشد و نه با سهم خواهی آن هم به بهای عبور از روی اخلاقیات.

رئیس ستاد دکتر روحانی در استان کرمانشاه در پایان از همه کار‌شناسان، مدیران، اهل رسانه و مردم خواست جهت نیل به سمت توسعه و پیشرفت استان برنامه‌ها، نظرات و پیشنهادات سازنده خود را فارغ از گرایشات سیاسی در اختیار ستاد استانی رئیس جمهور منتخب قرار دهند و به این طریق به عمران و آبادانی استان کمک کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر