کد خبر: 91127 A

کارشناس منابع اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه:

در سال 91، بالغ بر 140 هزار نسخه کتاب در موضوعات مختلف وارد کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه شده است.

ایلنا: کار‌شناس منابع اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه گفت: حدودا ۹۳ هزار نسخه از این کتاب‌ها از طریق خرید مستمر توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی تهیه و به مجموعه استان فرستاده شده است.

به گزارش ایلنا از کرمانشاه، محمد امین بهرامی با اشاره به استقبال کم نظیر اعضاء کتابخانه‌های عمومی استان از طرح «کتاب من» گفت: در قالب این طرح اعضاء می‌توانند کتبی را که نیاز دارند و در کتابخانه‌های عمومی استان موجود نیست سفارس دهند و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز در کوتاه‌ترین زمان ممکن این کتاب‌ها را تهیه و برای امانت دادن به اعضاء به کتابخانه‌های عمومی ارسال می‌کند.

بهرامی تعداد کتاب‌های سفارش داده شده از طریق طرح کتاب من در استان را ۹ هزار نسخه عنوان و ادامه داد: بقیه کتاب‌های وارد شده به مجموعه مخازن کتابخانه‌های عمومی استان، کتاب‌های اهدایی به کتابخانه‌ها و اداره کل بوده‌اند.

کار‌شناس منابع کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه، در ادامه صحبت‌های خود ضمن اشاره به بالا رفتن قیمت کتاب، گفت: با توجه به بالا رفتن قیمت کتاب‌ها که امکان خرید کتاب را محدود کرده است کتابخانه‌های عمومی می‌توانند برطرف کننده نیازهای کتابخوانان به کتاب و دسترسی آسان و کم هزینه به این منبع آگاهی بخش فرهنگی باشند.

بهرامی در انتهای صحبت‌های خود ضمن اشاره به طرح کتاب من گفت: از آنجا که بواسطه طرح کتاب من، خود اعضا می‌توانند کتابهای مدنظر خود را سفارش داده و به امانت بگیرند محدودیتی در کتابخانه‌ها برای دسترسی به کتاب وجود ندارد و همین امر سبب پویایی کتابخانه‌ها شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر