کد خبر: 91854 A

اعضای ستاد دکتر روحانی در دهستان «دیره» برای تجلیل از مقام ایثارگران شیمیایی حضور پیدا کردند.

ایلنا: روز گذشته؛ هیأتی از سوی ستاد مرکزی دکتر حسن روحانی در استان کرمانشاه به مناسبت سالروز بمباران شیمیای نصار دیره برای تکریم آسیب دیدگان و جانبازان این دهستان با حضور در بین مردم از نزدیک سخنان و مشکلات آنان را بررسی کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، حجت الاسلام علیرضا رنجبر؛ نماینده ویژه ستاد ضمن تجلیل از مقام شامخ ایثارگران دهستان دیره؛ ۳۱ تیرماه سال ۱۳۶۷ را روزی تاریک برای دشمنان ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: این روز‌ها یادآور زخم کودکان کشورمان است که تاول‌های بدنشان نماد عمق ضد انسانی بودن دشمنان این آب و خاک را دارد.

وی با بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس افزود: تمام استان کرمانشاه؛ جنگ از از نزدیک لمس کرد اما امروز می‌بینیم خدمات رسانی به جانبازان همین دهستان اندک و ناچیز است.

نماینده ویژه ستاد دکتر روحانی با تأیید و تأکید بر مشکلات دهستان دیره تصریح کرد: این چگونه خدمات رسانی به جانبازان رشید کشورمان است که ۵۰۰ انسان ایثارگر برای مداوا راهی گیلانغرب می‌شوند اما یک دکتر برای عیادتشان به منطقه نمی‌آید؟

وی افزود: برای نظام اسلامی زیبنده نیست که ایثارگرانش دچار مشکلات عدیده باشند در حالی امام خمینی (ره) به صراحت فرمودند نگذارید پیشکسوتان ایثار و شهادت در پیچ و خم‌های اداری گرفتار آیند.

حجت الاسلام رنجبر با اشاره به انتخابات یازدهم ریاست جمهوری و پیروزی دکتر حسن روحانی گفت: در دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به ایثارگران خواهد شد و آمدن این هیأت در بین دهستان دیره نشانه همین توجهات خواهد بود که امید است با تشکیل کابینه و آغاز بکار دولت جدید عملا خدمات رسانی به مردم و بخصوص جامعه ایثارگری استان روند رو به رشدی یابد.

در این مراسم جانبازان دهستان دیره به بیان مشکلات خود و انتظاراتشان از دولت دکتر روحانی پرداختند. میرانی یکی از اعضای شورای روستای نسار دیره گفت: تعداد جانبازان این حادثه شوم از ۶۰۰ نفر هم بیشتر است ولی متاسفانه نه تنها درمانگاه روستا از امکانات اولیه برخودار نیست حتی به یک پزشک عمومی هم مجهز نیست.

وی از مشکلات تنفسی و ریوی، مشکلات پوستی و … جانبازان شیمیایی دشت دیره نام بردند و از نتیجه و نحوه برخورد کمیسیون پزشکی اعزامی به منطقه هم به شدت گله‌مند بودند.

در ابتدای این مراسم محمد توکلی و علیرضا گودرز؛ قائم مقام ستاد و رئیس ستاد شهرستان گیلانغرب طی سخنانی از ایثارگران حاضر تجلیل کردند.

لازم بذکر است هیچ برنامه و مراسمی از سوی مسئولین شهرستان گیلانغرب برای این روز تاریخی برگزار نشده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر