کد خبر: 99188 A

زارعی در گفتگو با ایلنا:

دکتر روحانی آشنایی کامل و جامع ای با وضعیت کشور و به ویژه کارگران دارند، امید می‌رود که در این دولت شاهد تغییرات مثبت، اصلاح و روند صعودی وضعیت کنونی و بغرنج کارگران باشیم.

ایلنا: معاون اجرایی خانه کارگر کرمانشاه با انتقاد از حقوق و دستمزدهای کارگران در کشور، گفت: متاسفانه بیشتر دولت‌های سرکار آمده تاکنون عملآ برای ارتقا و تحول در جامعه کارگری کمترین نقش را داشته‌اند که این را باید از مشترکات این ده دولت گذشته تاکنون دانست.

مهدی زارعی در گفتگو با خبرنگار ایلنا تاکید کرد: حال که قریب به اتفاق جامعه‌ای همانند کرمانشاه در زمره قشر کارگر و تامین اجتماعی قرار دارند، باید گفت که کرمانشاه و چند استان دیگر بیشترین صدمات را از این بی‌توجهی دولت‌ها به خود دیده‌اند.

این فعال کارگری ادامه داد: خواسته کنونی جامعه کارگری از دکتر روحانی، رئیس جمهور منتخب توجه و ایجاد زیرساخت‌های ارتقا این قشر به معنای واقعی، کاربردی و عملی است.

وی گفت: نمی‌توان هرگز منکر نقش کلیدی جامعه کارگری در انتخاب وکلا شد، زیرا این قشر همیشه در زمره اصناف فعال در انتخابات و... قرار دارند و بار‌ها نشان داده‌اند که بیشترین نقش را در مشارکت‌های سیاسی و اجتماعی را در کشور داشته‌اند.

زارعی با اشاره به اینکه کارگران خود باید برای ایجاد تحول نیز فعال باشند، افزود: نمی‌توان تمام مشکلات امروزه کارگران در کشور را معطوف بی‌توجهی و کوتاهی دولت‌ها دانست، زیرا کارگران ما هنوز با وظایف و کاربرد صنوف کارگری آشنایی کامل و کافی ندارند و همین عامل باعث تضییع حقوق این جامعه در طول این چند دهه به شکل‌های مختلف شده است.

معاون اجرایی خانه کارگر کرمانشاه در پایان با ابراز امیدواری از تحولات مثبت جامعه کارگری در دولت یازدهم، گفت: از آنجایی که دکتر روحانی آشنایی کامل و جامعی با وضعیت کشور و به ویژه کارگران دارند، امید می‌رود که در این دولت شاهد تغییرات مثبت و روند صعودی وضعیت فعلی و بغرنج کارگران باشیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر