کد خبر: 9996 A

استاندار کرمانشاه:

میزان صادرات استان کرمانشاه در شش ماهه سالجاری نسبت به سال قبل از 33 درصد رشد برخوردار بوده است.

کرمانشاه ـ ایلنا: استاندار کرمانشاه در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان کرمانشاه ارزش صادرات غیر نفتی استان در شش ماهه نخست امسال را بیش از 714 میلیون دلار عنوان كرد و گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل از 33 درصد رشد برخوردار است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، سید دادوش هاشمی با اشاره به اینكه توسعه بازارچه های مرزی برای استان ضروری است، به اقدامات در حال اجرا برای ساماندهی بازارچه پرویز خان اشاره کرد و افزود: با فراهم نمودن زیر ساخت ها و امكانات مورد نیاز در بازارچه پرویز خان، نظم بیشتری در این بازارچه حاكم می شود.

هاشمی در خصوص رفع موانع فیزیكی و معارض در مرز پرویز خان نیز بیان داشت: ساخت و سازها و ایجاد تجهیزات در مرزپرویز خان بایستی سرعت پیدا كند و موضوع ساماندهی این بازارچه كه توسعه تجارت استان را به دنبال دارد باید با جدیت ادامه داشته باشد.

وی گفت: لاین دوم مرز پرویز خان كه اواخر شهریور ماه سالجاری باز گشایی شد در افزایش میزان صادرات از این مرز تاثیرگذار خواهد بود.

وی افزود: افراد بی مسولیت كه تنها به فكر سود خودشان هستند به هیچ عنوان نمی توانند در خصوص ایجاد نظم در بازارچه دخل و تصرف داشته باشند و تصمیم گیری در این خصوص توسط اعضای کارگروه توسعه صادرات صورت خواهد گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر