کد خبر: 29991 A

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

اعتبارات کلانی برای راه اندازی و تکمیل این پروژه ها پیش بینی شده که با تخصیص آنها فرصت های اشتغالزایی متعددی در شهرستان های بویراحمد و دنا فراهم می شود.

ایلنا - یاسوج: نماینده شهرستان بویراحمد و دنا در مجلس نهم شورای اسلامی از انقلاب صنعتی در آینده ای نه چندان دور در حوزه انتخابیه اش خبرداد.

" غلام محمد زارعی " در گفت و شنود اختصاصی با ایلنا از یاسوج گفت: در مدت کمتر از یکسال گذشته از خدمت خادم بویراحمد و دنا در مجلس نهم شورای اسلامی، طرح ها و پروژه های مختلف اقتصادی - صنعتی برای این شهرستان ها را پیگیری کرده ایم که با یاری پروردگار و در زمان بهره برداری از آنها شاهد انقلاب بزرگ صنعتی با هدف رفع معضل بیکاری خواهیم بود.

وی راه اندازی دوباره کارخانه قند یاسوج، دریافت مجوز پالایشگاه 50 هزار بشکه ای " شورم و شبلیز "، راه اندازی دوباره کارخانه آرد، نشاسته و گلوگز و تکمیل و بهره برداری از کارخانه سیمان مارگون را از مهمترین برنامه های در دست اجرای خادم بویراحمد و دنا در مجلس نهم شورای اسلامی عنوان کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اعتبارات کلانی برای راه اندازی و تکمیل این پروژه ها پیش بینی شده که با تخصیص آنها فرصت های اشتغالزایی متعددی در شهرستان های بویراحمد و دنا فراهم می شود.

زارعی از جذب اعتبار بیش از 80 میلیارد ریال کارخانه قند یاسوج برای احیاء و تولید شکر خبرداد و خاطرنشان کرد: با نوسازی این کارخانه نیز علاوه بر رفع دغدغه های کارگران این کارخانه، شاهد افزایش تولیدات کارخانه خواهیم بود.

وی افزود: برای راه اندازی و تکمیل کارخانه سیمان " مارگون " نیز اعتباری معادل شش میلیون یورو ارز یعنی 200 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی با رعایت اصول قانونی تخصیص داده شد.

نماینده شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، فرصت های شغلی که در زمان راه اندازی کارخانه سیمان مارگون فراهم می شود را 700 فرصت ذکر و یادآورشد: با راه اندازی این کارخانه بخشی از مشکلات بیکاری این حوزه رفع می شود.

زارعی گفت: سرمایه گذار پالایشگاه 50 هزار بشکه ای نفت " شورم و شبلیز " نیز اعتباری معادل 200 میلیون دلار برای سرمایه گذاری اولیه اعلام آمادگی نموده و منتظر نظرنهایی مساعدت وزارت نفت برای شروع کار است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، فرصت های شغلی این پالایشگاه را بیش از یک هزار فرصت شغلی برشمرد و اظهارداشت: مراحل آخر پرونده شروع عملیات اجرایی پالایشگاه 50 هزار بشکه ای نفت " شورم و شبلیز " در وزارت نفت در حال انجام است.

وی اظهار امیدواری کرد با پایان تمامی طرح ها و پروژه های صنعتی عنوان شده در سال آینده، مردم شاهد رونق اقتصادی و اشتغالزایی مناسبی در حوزه بویراحمد و دنا باشند.

زارعی در ادامه از تهیه طرحی با عنوان احداث شهرک صنعتی ویژه تولید تجهیزات نفتی مانند لوله ها، اتصالات و شیرآلات در یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد خبرداد و تصریح کرد: این طرح هنوز در مرحله خام است.

وی گفت: با راه اندازی این شهرک نیز شاهد افزایش فرصت های شغلی متعدد و رونق اقتصادی مطلوبی در شهرستان های بویراحمد و دنا خواهیم بود.

پایان پیام

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر