کد خبر: 541 A

اختصاصی ایلنا

پتروشیمی دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه در سال 85 کلنگ زنی و طبق وعده مسوولان قرار بود این پتروشیمی 1000 روزه افتتاح و راه اندازی اما تاکنون بعد از شش سال که از آن می گذرد هنوز جز کارهای مقدمانی و فنس کشی زمین کاری انجام نشده است

ایلنا – یاسوج: رییس صنعت، معدن و تجارت شهرستان کهگیلویه در کهگیلویه و بویراحمد از روند کنونی پالایشگاه پتروشیمی این شهرستان اظهار نگرانی و روند موجود را نامطلوب ارزیابی نمود.

" سید باقر افشین " در گفت و گو با ایلنا از یاسوج گفت: پتروشیمی دهدشت از سال 85 کلنگ زنی و برغم تمامی فعالیت های صورت گرفته متاسفانه تاکنون این پروژه پیشرفت فیزیکی خوبی نداشته است.

وی پرداخت نشدن تسهیلات بانکی از سوی بانک های عامل را مهمترین دلیل کندی در روند پیشرفت فیزیکی پتروشیمی کهگیلویه خواند و از افتتاح و بهره برداری از این پروژه در صورت رفع این مانع تا دوسال آینده خبرداد.

رییس صنعت، معدن و تجارت شهرستان کهگیلویه، میزان فرصت های شغلی مستقیم و غیرمستقیم در پتروشیمی کهگیلویه را حدود چهار هزار فرصت خواند و مهمترین اقدامات انجام شده برای راه اندازی این پروژه را آماده بودن زمین، سند و مطالعه توپوگرافی، تغییر کاربری، مطالعات زیست محیطی، فنس کشی و دیوار محوطه، خاکبرداری پلان اولیه، خرید دانش فنی به قیمت 20 میلیون یورو برشمرد.

پتروشیمی دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه در سال 85 کلنگ زنی و طبق وعده مسوولان قرار بود این پتروشیمی 1000 روزه افتتاح و راه اندازی اما تاکنون بعد از شش سال که از آن می گذرد هنوز جز کارهای مقدمانی و فنس کشی زمین کاری انجام نشده است.

شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه با یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد حدود 200 کیلومتر فاصله دارد.

پایان پیام

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر