کد خبر: 6713 A

مدیر آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه:

با ابلاغ و تخصیص اعتبارات حوادث، ملی استانی، ماده 180 و توسعه روستایی، پروژه های جدید آبرسانی روستایی در این استان تعریف و اجرایی می شود

ایلنا – یاسوج: مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد از در دست اجرا بودن ۷۱ پروژه آبرسانی روستایی در این استان خبرداد و اظهار داشت: اعتبار این پروژه‌ها از محل اعتبارات مصوب استانی است.

سجاد رستگار در گفت‌و‌گو اختصاصی با ایلنا در یاسوج گفت: اعتبارات مصوب استانی برای این پروژه‌ها ۸۳ میلیارد است اگرچه اعتبارات سایر محل‌ها مانند حوادث، ملی استانی، ماده ۱۸۰ و توسعه روستایی هنوز مصوب و ابلاغ نشده است.

وی با تشریح پروژه‌های آبرسانی روستایی از محل اعتبارات مصوب استانی در کهگیلویه و بویراحمد، خاطرنشان کرد: از تعداد پروژه‌های آبرسانی روستایی در این استان ۱۴ پروژه سیار، تعمیر و نگهداری است.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد افزود: بغیر از پروژه‌های آبرسانی عنوان شده سایر پروژه‌ها در بخش‌های پروژه‌های نیمه تمام است.

رستگار از در دست اجرا بودن یک پروژه فاضلاب روستایی «شوتوار» کهگیلویه و بویراحمد با اعتباری معادل ۹ میلیارد ریال هم خبرداد و بیان داشت: با ابلاغ و تخصیص اعتبارات حوادث، ملی استانی، ماده ۱۸۰ و توسعه روستایی، پروژه‌های جدید آبرسانی روستایی در این استان تعریف و اجرایی می‌شود.

وی گفت: در سال مالی ۹۰ حدود ۷۰۰ کیلومتر لوله گذاری آبرسانی روستایی در کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفت و ۱۸ هزار متر مکعب با احداث ۵۷ باب مخزن ذخیره آب نیز اجرایی شد.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد، تعداد روستاهای بهره بردار ازلوله گذاری‌ها و مخازن ذخیره آّب را ۱۳۰ روستا ذکر و تصریح کرد: مجموع اعتبارات تخصیص یافته در سال مالی ۹۰ اعتباری معادل ۲۱۸ میلیارد ریال بوده است.

رستگار افزود: علاوه بر موارد عنوان شده، ۱۵ ایستگاه پمپاژ راه اندازی و ۱۲ حلقه چاه در سال مالی گذشته حفر شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر