کد خبر: 68375 A

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد:

معتقدم در شرایط کنونی اگر کارخانه‌ای تعطیل شود انگار سردار و یا فرمانده‌ای در جنگ به شهادت رسیده است.

ایلنا-یاسوج: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد تعطیلی یک کارخانه‌ در کشور بویژه در این استان همانند شهادت سرداری در جنگ است.

جبار کیانی در این خصوص به ایلنا در یاسوج گفت: معتقدم در شرایط کنونی اگر کارخانه‌ای تعطیل شود انگار سردار و یا فرمانده‌ای در جنگ به شهادت رسیده است.

وی وضعیت کنونی صنعت در کهگیلویه و بویراحمد را رکود و یا در آستانه تعطیلی خواند و اظهارداشت: نرخ بی‌رویه نقدینگی در بازار آسیب جدی به صنعت زده است.

این فعال اقتصادی در کهگیلویه و بویراحمد، توسعه صنعت در این استان را مهم‌ترین راهکار برای کاهش و یا متوقف نرخ بیکاری عنوان و خاطرنشان کرد: راه اندازی یک کارخانه‌ موجب ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار می‌شود و توسعه همه جانبه در پی دارد.

کیانی گفت: صنعت و اشتغالزایی پایدار در کهگیلویه و بویراحمد شرایط بحرانی دارد که اگر تدابیر کار‌شناسانه برای رفع این معضل اندیشیده نشود معضلات و ناهنجاری‌های اقتصادی و اجتماعی متعددی را بدنبال دارد.

وی بدون اشاره به تعداد کارخانه‌ها و یا واحدهای صنعتی که در کهگیلویه و بویراحمد با مشکلات اساسی برای راه اندازی دوباره مواجه هستند، خاطرنشان کرد: تزریق پول به تنهایی نمی‌تواند راهگشای مشکلات کنونی صنعت در این استان باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر