کد خبر: 10089 A

این مهمانان از کشورهای بلژیک،برزیل، ترکیه، نیوزلند، کرواسی، تاجیکستان، ازبکستان، اندونزی و مالزی،سومالی و کشورهای خلیج فارس و... برای شرکت در جشنواره فرهنگ اقوام به استان سفر کرده اند

ایلنا - گرگان:25 مهمان خارجی جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین از بلندترین برج آجری جهان بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در گرگان، مدیر کل این اداره کل با اشاره به اینکه این میهمانان هم زمان با برپایی ششمین جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین به گلستان سفر کرده اند، گفت: 25 سفیر و کاردان به همراه دیگر میهمانان این جشنواره، با برگزاری تور استانگردی به گنبد کاووس سفر کرده و از بلندترین برج آجری جهان دیدن کردند.

قربان عباسی افزود: این مهمانان از کشورهای بلژیک،برزیل، ترکیه، نیوزلند، کرواسی، تاجیکستان، ازبکستان، اندونزی و مالزی،سومالی و کشورهای خلیج فارس و... برای شرکت در جشنواره فرهنگ اقوام به استان سفر کرده اند.

جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین از 13 تا 16 مهرماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی گرگان با همکاری استانداری گلستان، فرمانداری گرگان، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیمای مرکز گلستان، نیروی انتظامی استان گلستان، جوامع واحدهای تحت پوشش، شهرداری گرگان، اداره‌کل تربیت بدنی، فرمانداری گنبدکاووس، مدیریت امور عشایری، جمعیت هلال احمر، دانشگاه علوم پزشکی، شرکت توزیع نیروی برق، شرکت مخابرات استان گلستان در حال برگزاری است.

محورهای جشنواره شامل، نمایشگاه سراسری صنایع دستی و جاذبه‌های گردشگری، معرفی و نمایش آداب و سنن و شیوه های زندگی اقوام، مراسم آیینی و موسیقی اقوام و برنامه های تورگردانی سه روزه استانگردی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر