کد خبر: 103246 A

معاون امور عمرانی استاندار خبر داد:

افرادی که به عنوان شهردار انتخاب می‌شوند از سوی این کمیته مصاحبه خواهند شد تا بدانیم چقدر به قوانین و سایر موارد لازمه تسلط و اشرافیت دارند.

ایلنا: معاون امور عمرانی استاندار گلستان اعلام کرد: برای نهائی کردن شهرداران، براساس مقررات و با هدف کمک به شورا‌ها در انتخاب بهینه شهرداران ۲۹ شهر استان، کمیته ویژه‌ای برای ارزیابی و بررسی توانمندی گزینه‌های پیشنهادی تشکیل شده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا در گرگان، عبدالرضا دادبود در گفتگو با خبرنگاران انتخاب افراد با سابقه، باتجربه، کارکرده، متخصص، دلسوز، پرکار، جدی را از جمله ویژگی‌های مهم در انتخاب شهردار دانست و گفت: افرادی که به عنوان شهردار انتخاب می‌شوند از سوی این کمیته مصاحبه خواهند شد تا بدانیم چقدر به قوانین و سایر موارد لازمه تسلط و اشرافیت دارند.
وی افزود: بنا داریم از همین ابتدای کار دوره جدید شورا‌ها جلسات مستمر توجیهی، آموزشی را برای آنان برگزار نمائیم و تمام حرفهای لازمه را بیان نمائیم تا براساس تجربیات استانی و کشوری همه اعضای دور جدید شورا‌ها در جریان موارد لازم و ضروری قرار بگیرند و درآینده اظهار بی‌اطلاعی یا ندانستن نکنند.
معاون امور عمرانی استاندار اظهار داشت: در دور قبل؛ گلستان از جمله استانهائی بوده است که با ثبات‌ترین شوراهای کشور را داشته است و امیدواریم ظرف هفته‌های آتی، سریع‌تر اکثر موضوعات مربوط به شورا‌ها و حوزه‌های شهری به طور ویژه پیگیری شود و زمینه ساز ایجاد تحولات جدید در سطح شهرهای ما باشد.
دادبود در ادامه تاکید کرد: فرصت ۴ سال بسیار فرصت کمی است و باید زود‌تر ساختارهای جدید را تشکیل داده و لازم است خیلی سریع، با انسجام و با فکر بتوانیم انشالله به یک تصمیم درست برسیم و بدین طریق بتوانیم مانند گذشته قدم هائی برداریم تا فاصله و اختلافمان را در کشور جبران و قدم بزرگی در استان برداریم.
وی همچنین اظهار امیدواری کرد که شورا‌ها بتوانند از همین ابتدای آغاز به کار دوره جدید، انتخاب درست و شایسته‌ای در انتخاب شهردار داشته باشند و در کوتاه‌ترین زمان، این دوره انتقالی را به یک ثبات خوب برسانند و فعالانه وارد فضاهای کاری شوند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر