کد خبر: 103258 A

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار:

متأسفانه امروز شاهد هستیم که بسیاری از جوانان، درک درستی از مسأله ازدواج ندارند و بعضاً بنا بر فشار اطرافیان و یا رفع نیازهای زندگیشان، اقدام به ازدواج می‌کنند.

ایلنا: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: جوانان ما باید، ازدواج را یک پیمان مقدس بدانند و به آن پایبند باشند.
به گزارش ایلنا از گرگان، علیرضا جمشیدی در ششمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان گلستان که در ساختمان معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد افزود: متأسفانه امروز شاهد هستیم که بسیاری از جوانان، درک درستی از مسأله ازدواج ندارند و بعضاً بنا بر فشار اطرافیان و یا رفع نیازهای زندگیشان، اقدام به ازدواج می‌کنند.

وی ادامه داد: داشتن چنین نگاهی به ازدواج سبب به چالش کشیده شدن زندگی زوجین و در ‌‌نهایت طلاق خواهد شد و تلاش متولیان امر به ویژه در حوزه جوانان باید بر محور عواملی استوار باشد که سبب ازدواج سالم و پایداری زندگی جوانان شود.

جانشین ستاد ساماندهی امور جوانان استان با تأکید بر اهمیت مسأله آموزش در طول زندگی افراد، تصریح کرد: اینکه ما برای آموزش جوانان تنها به چند ساعت برگزاری کلاس قبل از ازدواج بسنده کنیم و یا حتی بتوانیم ساعت‌های این کلاس‌ها را افزایش دهیم به تنهایی کافی نیست، بلکه باید اموزش را از بدو تولد آغاز کنیم و در طول زندگی همواره ادامه داشته باشد.
وی بیان داشت: خانواده، والدین، مربیان، معلمین، اساتید، روحانیون و همه افرادی که شایسته‌اند در این حوزه مداخله کنند، می‌توانند با ارائه درک درست و صحیحی از یک زندگی سالم و ازدواج موفق به جوانان، نقش تعیین کننده‌ای در آموزش آن‌ها، در رسیدن به یک زندگی‌ ایده‌آل داشته باشند.

معاون استاندار در ادامه به بیان تعدادی از دلایل مهم افزایش طلاق و کاهش ازدواج در جامعه پرداخت و افزود: متأسفانه امروز عدم توجه به تجربیات بزرگتر‌ها در بین جوانان تبدیل به یک فرهنگ غلط شده و اینکه بگوییم فقط پسر و دختر خودشان باید تصمیم گیرنده زندگی آینده‌شان باشندو هیچ کسی حق مشاوره و ارشاد نداشته باشد، قطعاً راه را به اشتباه خواهیم رفت.
وی خاطرنشان کرد: عدم توجه به هدایت و مشاوره بزرگتر‌ها باعث تصمیم گیری‌های عجولانه و احساسی در جوانان خواهد شد و دوستی‌های بی‌پایه و اساس خیابانی را منجر به ازدواج خواهد کرد که عاقبت غالب این چنین ازدواج‌هایی، طلاق و بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دیگر خواهد بود.
جمشیدی پایین آمدن آستانه تحمل و سازگاری زوجین را یکی دیگر از عوامل اساسی در مسأله طلاق عنوان کرد و گفت: متأسفانه این مسأله در نسل جدید نمود بسیاری دارد و وقتی که به آمارهای مربوط به طلاق و علل آن مراجعه می‌کنیم، به مواردی ساده و باور نکردنی بر می‌خوریم که واقعاً جای تأمل و تأسف دارد.
جانشین رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان استان درپایان با بیان اینکه زندگی سالم در گرو باور‌ها و اعتقادات دینی است، تأکید کرد: اساساً هر کسی که می‌خواهد زندگی پایدار و ازدواج موفقی داشته باشد، باید مفاهیم معنوی و ارزش‌های دینی را بیش از هر چیز در زندگی خود مورد توجه قرار دهد.
این جلسه با حضور دکتر معتمد نیا مدیر کل هماهنگی و ساماندهی امور جوانان و آقای امینی مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی، ازدواج و تعالی خانواده «وزارت ورزش و جوانان» و جمعی از مدیران استانی در آغاز دهه کرامت برگزار شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر