کد خبر: 15602 A

باید بنا به خواسته های مقام معظم رهبری، از ظرفیت های فرهنگی و هنری اسلام، برای ارائه مدهای متناسب با اصالت و ذائقه مردم بهره گیری کرد.

گرگان- ایلنا: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از برگزاری جشنواره مد و لباس در آبان ماه سالجاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در گرگان، غلامرضا منتظری در جلسه شورای اداری استان با اعلام این خبر گفت: مد پدیده امروز و دیروز نیست بلکه از زمان خلقت انسان به اشکال مختلف مورد توجه بوده است.

وی افزود: اگر مد را از زندگی حذف کنیم دیگر چیزی به عنوان تنوع وجود نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: اگر از لباس های قومی و محلی گلستان مد را حذف کنیم، زیبایی و جاذبه ای در آنها وجود نخواهد داشت.

منتظری بیان کرد: مد تجلی کننده احساسات و عواطف انسان ها و مولفه موثری در سعادت و شقاوت انسان ها به شمار می رود که در طول تاریخ حکومت های استبدادی از این ظرفیت به نفع خود بهره گرفته اند و ما متأسفانه تاکنون از آن غافل بوده ایم.

وی ادامه داد: باید بنا به خواسته های مقام معظم رهبری، از ظرفیت های فرهنگی و هنری اسلام، برای ارائه مدهای متناسب با اصالت و ذائقه مردم بهره گیری کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان عنوان کرد: باید برای جوانان فرصت انتخاب را فراهم کنیم و الگوها و مدهای متناسبی را به بازار ارائه نماییم.

وی با اشاره به دستور رهبری و شکل گیری کارگروه ساماندهی مد و لباس گفت: این کارگروه بنا به دستور مقام معظم رهبری و با مسئولیت مستقیم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تصویب مجلس و تأییدیه شورای نگهبان شکل گرفت و اولین تجربه نمایشگاه مد و لباس نیز سال گذشته در حاشیه نمایشگاه بین المللی قرآن کریم رقم خورد که بیشترین استقبال کننده را داشت.

منتظری ادامه داد: دومین تجربه نمایشگاهی نیز از نهم تا 20 آبانماه در تالار وحدت تهران برگزار می شود و اولین تجربه جشنواره مد و لباس در سطح استانی برای نخستین بار به میزبانی استان گلستان و در دیماه سالجاری برگزار خواهد شد.

وی اعلام کرد: این نمایشگاه در چند بخش نمایشگاه و فروشگاه تولیدات تولید کنندکان بومی استان شامل مانتو، البسه مجلسی، اداری، چادر و مقنعه و بخش دیگر نیز شامل نمایشگاه لباس های بومی و محلی استان است.

وی اضافه کرد: در بخش دیگری از این نمایشگاه آثار تولید برگزیده کشور در حوزه چادر و مقنعه و مانتو و بخش چهارم محل عرضه مستقیم چادر با کیفیت بالا و هزینه پایین است. هم چنین در این نمایشگاه برای نخستین بار پوشاک آقایان نیز عرضه خواهد شد.

منتظری اظهار داشت: در بخش علمی این نمایشگاه نیز کرسی های آزاد اندیشی با مفاهیم مرتبط با حوزه روانشناسی رنگ ها، چرایی مد و... برگزار می شود.

نمایشگاه مد و لباس در دیماه سالجاری در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برپا می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر