کد خبر: 15605 A

دکتر عباسی افزود "هر بانکی که سرویس بهتری به پرسنل دانشگاه ارائه دهد، بودجه دانشگاه علوم پزشکی را در آنجا واریز خواهیم کرد.

گرگان-ایلنا: رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: با تجهیز این سیستم تمامی بیمارستان‌های گلستان دارای سیستم اطلاعات بیمارستانی خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در گرگان،دکتر عباسی گفت: در معنای گسترده ‎ تر HIS را سیستم اطلاعاتی بهداشتی هم می ‎ گویند.

وی افزود: امروزه یک بیمارستان نمی ‎ تواند همچنان به صورت سنتی کار پروسه پرونده بستری یا سرپائی بیمار را انجام دهد.

عباسی در ادامه گفت: پائین آوردن زمان پذیرش، زمان ترخیص، زمان انتقال بیمار، زمان ORDER نویسی و درخواست ‎ های پاراکلینیکی، زمان اخذ جواب ‎ ها، زمان مراجعه به اطلاعات قبلی پرونده، بالا بردن میزان دقت در درج اطلاعات و درخواست ‎ ها که در حالت دستی ناخوانا و... هست، تسریع ارتباطات بین بخشی و در نهایت بالا بردن میزان رضایت بیمار، ارائه خدمات بهتر، دریافت آمار و گزارشات روزانه و زمانی، اطلاع از وضعیت درآمد و هزینه بیمارستان، تعدیل نیروها و غیره مسائلی هستند که نیاز بیمارستان به HIS را دو چندان می ‎ کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان با تاکید بر اینکه، برای افزایش دقت و تسریع در ارائه خدمات به بیمار، تسریع در تشکیل و گردش پرونده در بیمارستان، بازیابی سریع پرونده برای اهداف گوناگون همچون تحقیقات و مطالعه دانشجویان ذیربط و امکان استفاده آسان از مدارک پزشکی و... وجود HIS در هر بیمارستانی ضروری است، گفت: HIS تمامی این مسائل را برای بیمارستان حل می ‎ کند و بیمارستان را از یک سازمان سنتی به یک مرکز مدرن درمانی تبدیل می ‎ کند.

وی همچنین تصریح کرد:‌ در حوزه دارویی و غذایی معوقات سال ‎ های 1387، 1388 و 1389 در حد قابل قبولی جلو آمد و دپوی دارویی بیماران خاص از دیگر کارهای خوب در این بخش بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان از کشف 10 هزار تن ماده غذایی فاسد در طی یک سال گذشته در سطح استان خبر داد

دکتر عباسی افزود "هر بانکی که سرویس بهتری به پرسنل دانشگاه ارائه دهد، بودجه دانشگاه علوم پزشکی را در آنجا واریز خواهیم کرد.

وی ساماندهی نیروی انسانی را از دیگر اقدامات قابل قبول دانشگاه علوم پزشکی برشمرد و ابراز داشت: هنوز نیاز به نیروهای تخصصی وجود دارد.

قائم مقام وزیر بهداشت و درمان آموزش پزشکی در گلستان افزود: فاز نهایی حسابداری تعهدی در استان انجام گرفته و از لحاظ کمی آنچه مدنظر بوده تامین شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر