کد خبر: 16430 A

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان خبر داد:

از مهر ماه سال گذشته قانون ارتقای بهره‎وری در گلستان همزمان با سایر نقاط از سال 1390 به طور یکپارچه اعمال شد و همچنین جذب پرستاران در سطح کشور 23 هزار نفر بود که 750 نفر از این تعداد استخدام استان گلستان هستند.

گرگان - ایلنا: رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: در حال حاضر از لحاظ تجهیزاتی بیمارستان پنج آذر و صیاد شیرازی کامل و به روز هستند و برای تجهیز مابقی بیمارستان‎ها نیز در سال‎های 1389 و 1390 بالغ بر 10 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، عبدالله عباسی گفت: برای تجهیز بیمارستان صیاد شیرازی اعتباری بالغ بر 7 میلیارد تومان هزینه شده است.

عباسی با بیان اینکه ایران رتبه چهارم را به لحاظ تربیت پرستار در دنیا دارد خاطر نشان کرد: پرستاران کشورمان از بهترین پرستاران جهان هستند.

وی اضافه کرد: از مهر ماه سال گذشته قانون ارتقای بهره‎وری در گلستان همزمان با سایر نقاط از سال 1390 به طور یکپارچه اعمال شد و همچنین جذب پرستاران در سطح کشور 23 هزار نفر بود که 750 نفر از این تعداد استخدام استان گلستان هستند.

وی یادآور شد: در حال حاضر با اخذ مجوزی که از سوی هیئت امنا گرفته شده در صدد هستیم تعداد بیشتری از پرستاران در بیمارستان‎های جدیدمان جذب کنیم همچنین با افزایش حقوق و کاهش شرایط ساعت کاری انگیزه‎های لازم برای این قشر فراهم خواهیم آورد.

رییس دانشگاه، با ابراز خرسندی از اینکه آمار سرطان در سطح استان گلستان کاهش پیدا کرده است خاطر نشان کرد: این بیماری در منطقه غرب حدود 20 الی 25 درصد، گرگان 25 درصد و گنبدکاووس 30 الی 35 درصد را به خود اختصاص داده است که روند کاهشی آن را نسبت به سال‎های گذشته در گلستان شاهدیم.

وی همچنین از راه‎اندازی مرکز تحقیقات سرطان و مرکز درمان سرطان جنب بیمارستان صیاد شیرازی خبر داد و اظهار داشت: خوشبختانه تعداد پزشکان متخصص و فوق تخصص داخلی و گوارشی در گلستان به مراتب بیشتر از سایر استان‎ها است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر