کد خبر: 19980 A

سطح باغات زیتون استان گلستان حدود 15700 هکتار است که از این سطح حدود 4500 هکتار آن بارور است که حدود 65 درصد زیتون تولیدی برای استحصال روغنی و مابقی برای تهیه کنسرو مصرف می‌شود.

ایلنا - گرگان: مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت: سطح باغات زیتون استان گلستان حدود 15700 هکتار است که از این سطح حدود 4500 هکتار آن بارور است که حدود 65 درصد زیتون تولیدی برای استحصال روغنی و مابقی برای تهیه کنسرو مصرف می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در گرگان، مرتضی صادقی افزود: در حال حاضر تعداد 6 واحد کارخانه فرآوری تولید روغن زیتون با ظرفیت بیش از 2000 تن در استان مشغول به کار هستند و معمولاً زمان برداشت زیتون روغن استان از نیمه دوم آبان ماه شروع و تا اواسط دی ماه ادامه دارد لازم به ذکر است برای بسته بندی و حمل و نقل ضروریست از سبدهای پلاستیکی استفاده شود.

وی به تمامی باغداران زیتون توصیه کرد: با توجه به فرا رسیدن زمان برداشت زیتون روغنی و آمادگی کارخانجات روغنکشی به منظور رعایت موارد کیفی محصول برداشت شده و جلوگیری از افت محصول فقط و فقط میوه های رسیده و به رنگ ارغوانی تا سیاه را بصورت مرحله ای برداشت کرده و از برداشت میوه های سبز جداً خودداری کرده و حتی المقدور ارقام مختلف را جداگانه برداشت نمایند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر