کد خبر: 29883 A

آیت الله نورمفیدی:

اگر روحانیون و هیئت های امناء مساجد به معنای واقعی کلمه فعال باشند می توانند حداقل 5 درصد مشکلات جامعه را حل کنند.

ایلنا-گرگان:رئیس شورای فرهنگ عمومی استان گلستان با اشاره به آمارهای تکان دهنده در زمینه وقوع آسیب های اجتماعی در استان، گفت: ریشه یابی آین آسیب ها آسان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در گرگان، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی روز گذشته در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان گفت: حل ریشه های آسیب های اجتماعی سخت است که مسئولان استانی توان حل آن ها را ندارند.

وی افزود: همه کسانی که در حل مشکلات اجتماعی جامعه می توانند اثرگذار باشند اعم از نخبگان، روحانیون، نهادهای فرهنگی، شهرداری ها و شوراهای اسلامی و سایر اقشار و گروه ها باید وارد عرصه شوند.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به نقش روحانیت در آگاهی رسانی به جامعه، خاطرنشان کرد: در صدر اسلام مسجد به عنوان یک پایگاه محل حل مشکلات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی بود، متاسفانه مسجد امروز چنین کارکردی ندارد و مراکزی که بتوانند نقش گذشته مسجد را احیاء کنند نیز وجود ندارند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان تاکید کرد: اگر روحانیون و هیئت های امناء مساجد به معنای واقعی کلمه فعال باشند می توانند حداقل 5 درصد مشکلات جامعه را حل کنند.

آیت الله نورمفیدی با انتقاد از انتصابی بودن اعضای هیئت های امنای مساجد، گفت: اعضای هیئت های امناء مساجد باید در چارچوب مشخص توسط مردم انتخاب شوند، به گونه ای که هم خواست مردم و هم ضوابط رعایت شود.

وی با اشاره به سیر مراحل راه اندازی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان گلستان، تاکید کرد: سازمان ها و نهادهایی که در امور مساجد نقش دارند مانند ادارت کل تبلیغات اسلامی و اوقاف و امورخیریه اگر اهل ولایت هستند باید با این مرکز همکاری کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر