کد خبر: 29885 A

منتظری:

این جشنواره به منظور تجلیل و تکریم از آثار برگزیده کتاب توسط نویسندگانی که برای نخستین بار کتاب نوشتند در 5 محور شعر بزرگسالان و کودک و نوجوان، داستان کودک و نوجوان، علم و کلام، اخلاق و عرفان و علوم قرآنی و حدیث برگزار می شود.

ایلنا-گرگان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره گام اول (6 دی(سال جاری با حضور معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در گرگان، غلامرضا منتظری گفت: این جشنواره به منظور تجلیل و تکریم از آثار برگزیده کتاب توسط نویسندگانی که برای نخستین بار کتاب نوشتند در 5 محور شعر بزرگسالان و کودک و نوجوان، داستان کودک و نوجوان، علم و کلام، اخلاق و عرفان و علوم قرآنی و حدیث برگزار می شود.

وی افزود: در این مراسم، با ارزیابی های صورت گرفته در 5 محور، از 30 برگزیده سال 90 کل کشور که از محققان و نویسندگان هستند تجلیل صورت می گیرد.

منتظری با بیان اینکه جشنواره گام اول هر سال به میزبانی یک استان برگزار می شود، تصریح کرد: در مراسم اختتامیه این جشنواره در استان گلستان، تندیس یادبود جشنواره تحویل مدیرکل استان بعدی (یزد) می شود.

وی با اشاره به برگزاری همزمان مراسم افتتاح هفتمین نمایشگاه کتاب بزرگ استان و اختتامیه گام اول، ادامه داد: جلسه مشترک روز (6 دی) با حضور دکتر اسماعیلی، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شجاعی، مدیریت خانه کتاب کشور، نماینده ولی فقیه در استان، استاندار گلستان، چهره های استانی و کشوری، محققان و پژوهشگران استان برگزار می شود.

منتظری، تجلیل از بیشترین مراجعه کنندگان به کتابخانه های عمومی، مساجد و مدارس، تجلیل از چهره های برتر حوزه فرهنگ و کتاب استان و تجلیل از محققان و پژوهشگران استان از برنامه های این روز برشمرد و گفت: مراسم افتتاح نمایشگاه کتاب استان نیز عصر روز (6 دی) با حضور معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می شود.

گفتنی است، جشنواره گام اول از سال 86 به صورت سالانه برگزار می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر