کد خبر: 37115 A

مدیر حقوقی و امور قراردادهای شركت شهركهای صنعتی استان گلستان گفت: از ابتدای سالجاری تاكنون بالغ بر105858متر مربع زمین صنعتی راكد در شهركها و نواحی صنعتی فسخ قرارداد شد.

ایلنا- گرگان:مدیر حقوقی و امور قراردادهای شركت شهركهای صنعتی استان گلستان گفت: از ابتدای سالجاری تاكنون بالغ بر105858متر مربع زمین صنعتی راكد در شهركها و نواحی صنعتی فسخ قرارداد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در گرگان،محمد ایری اظهار داشت: ارزش ریالی این میزان زمین صنعتی راكد در شهركها و نواحی صنعتی 22230 میلیون ریال بوده است.

به گفته وی، با این اقدام شركت شهركهای صنعتی، فرصت و زمینه برای سرمایه گذاری متقاضیان جدید استقرار در شهركها و نواحی صنعتی استان گلستان فراهم خواهد شد.

ایری افزود: بازپس گیری اراضی راكد در شهركها و نواحی صنعتی به صورت جدی در دستور كار این شركت قرار گرفته است و در آتی نیز با جدیّت لازم مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

وی یادآور شد: امید است در سالی كه از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به نام سال تولید ملی و حمایت از كار و سرمایه ایرانی مزیّن شده است، شرایط را برای حضور متقاضیان طرح های جدید صنعتی در شهركها و نواحی صنعتی فراهم كنیم.

مدیر حقوقی و امور قراردادهای شركت شهركهای صنعتی استان گلستان خاطرنشان كرد: در این مدت، مجموع پرونده هایی كه در جلسات حل اختلاف و داوری مطرح و مورد رسیدگی قرار گرفت 71 فقره قرارداد منعقده با متقاضیان سرمایه گذاری بوده است.

به گفته وی از این تعداد 22 فقره قرارداد فسخ و در خصوص باقی قراردادها نیز تصمیماتی نظیر اعطاء مهلت مجدد، فسخ مشروط و تجدید وقت با هدف مساعدت و همكاری در جهت راه اندازی طرحها و خروج از ركود اخذ شده است.

ایری اضافه كرد: متقاضیانی که در سنوات گذشته در شهرکها و نواحی صنعتی زمین صنعتی دریافت کرده اند و عملیات ساخت واحد صنعتی خود را آغاز نکرده اند پس از گذشت تاریخ تعهد ساخت در دفترچه قرارداد و دریافت چند مرحله اخطار و اعطای مهلت از سوی شرکت شهرکهای صنعتی چنانچه در مدت تعیین شده اقدامی در زمینه ساخت و آغاز عملیات اجرایی صورت نگیرد، شرکت شهرکهای صنعتی اقدام به فسخ قرارداد و باز پس گیری زمین از آنها می کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر