کد خبر: 43039 A

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان:

ارتفاع لاستیک این سد 3.5 متر، طول لاستیک در تاج 60.5 متر، حجم مخزن آن 1.2 میلیون متر مکعب و قابل تنظیم تا 1.8 میلیون مترمکعب می باشد که برداشت آب از مخزن به صورت پمپاژ صورت می پذیرد.

ایلنا-گرگان: مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: سد لاستیکی دیگچه در دهه فجر امسال، با اعتباری بالغ بر 45 هزار میلیون ریال در گنبد افتتاح می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در گرگان، ایرج حیدریان گفت: ساخت سد لاستیکی دیگچه از سال 1388بر روی رودخانه گرگانرود به منظور تضمین تامین آب اراضی حاشیه رودخانه به میزان 1500 هکتار از طریق ذخیره سازی و افزایش سطح تراز آب، تسهیل انتقال آب به مزارع اطراف به روش پمپاژ، جلوگیری از کف کنی رودخانه، جلب توریست، حفظ مسائل زیست محیطی و کنترل سیلاب در بالادست سد وشمگیر(در محدوده روستای دیگچه) شروع شد.

وی در ادامه ضمن اشاره به مشخصات فنی سد تصریح کرد: ارتفاع لاستیک این سد 3.5 متر، طول لاستیک در تاج 60.5 متر، حجم مخزن آن 1.2 میلیون متر مکعب و قابل تنظیم تا 1.8 میلیون مترمکعب می باشد که برداشت آب از مخزن به صورت پمپاژ صورت می پذیرد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان در پایان افزود: سد لاستیکی دیگچه دومین سد لاستیکی استان پس از سد لاستیکی خواجه نفس است که در رودخانه گرگانرود و پایین دست سد گلستان و در بالا دست سد وشمگیر احداث شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر