کد خبر: 45785 A

آخرین مهلت ارسال آثار دهم اسفندماه 1391 و زمان داوری آثار نیز پانزدهم همین ماه است.

ایلنا-گرگان: مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: نخستین جشنواره فیلم و عکس سراب با نگاهی دوباره به موضوع مواد مخدر اسفندماه 1391 در گرگان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در گرگان، علی کبیر اظهارداشت: آخرین مهلت ارسال آثار دهم اسفندماه 1391 و زمان داوری آثار نیز پانزدهم همین ماه است.

وی افزود: مراسم اختتامیه جشنواره بیستم اسفندماه و نمایش عکس ها و فیلم ها از بیستم تا بیست و هشتم اسفندماه 1391 برگزار می شود.

مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان خاطرنشان کرد: این جشنواره چهار بخش مسابقه، فیلم کوتاه، عکس و فیلم مستند خانگی دارد.

کبیر هدف از برگزاری نخستین جشنواره استانی فیلم و عکس سراب را تشویق و ترغیب فیلمسازان و عکاسان به تولید آثاری که سطح بینش و آگاهی مخاطبین را در جلوگیری از گسترش آلودگی به مواد مخدر بالا می برند، عنوان کرد.

وی اضافه کرد: این جشنواره با موضوعاتی همچون آثار مخرب اعتیاد در همه ابعاد اجتماع و حفظ سلامت جامعه در مواجه با اعتیاد برگزار می شود.

مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان ادامه داد: کمک به معتادان به عنوان یک وظیفه اجتماعی، ترک اعتیاد به عنوان تولدی دوباره و تاثیر تربیت و آموزش در جلوگیری از اعتیاد برخی دیگر از موضوعات نخستین جشنواره استانی فیلم و عکس سراب هستند.

به گفته کبیر، فیلم ها در بخش های داستانی، مستند، تجربی و یا انیمیشن شرکت کرده و فیلم مستند خانگی آثاری هستند که به وسیله دوربین های خانگی و تلفن همراه به صورت ساده و در قالب مستند ساخته می شوند.

وی خاطرنشان کرد: این جشنواره توسط موسسه فرهنگی و هنری پیام سرو گلستان و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و انجمن سینمای جوانان گرگان برگزار می شود.

مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان مدت زمان فیلم های کوتاه و خانگی را به ترتیب 20 و پنج دقیقه عنوان کرد و گفت: آثار ارسالی باید از سال 1388 به بعد تولید شده باشند.

کبیر اضافه کرد: محدودیتی برای ارسال عکس برای شرکت در جشنواره وجود ندارد.

وی تصریح کرد: علاقمندان برای دریافت فرم شرکت در نخستین جشنواره استانی فیلم و عکس سراب به واحد سینمائی، سعمی و بصری این اداره کل مراجعه کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر