کد خبر: 50576 A

مدیر کل مدیریت بحران گلستان خبر داد:

گلستانی‎ها طی روزهای آینده ‎از سفرهای غیرضروری خودداری کنند/آماده‎باش دستگاه‎های عملیاتی در مواجهه با حوادث احتمالی

ایلنا- گرگان:مدیر کل مدیریت بحران گلستان گفت: بر اساس اخطاریه ارسالی سازمان مدیریت بحران کشور و اداره کل هواشناسی، از اواخر امشب تا روز سه شنبه هفته جاری، استان شاهد کاهش محسوس دما و بارش برف خواهد بود.
به گزارش خبرنگار ایلنا در گرگان، "قاسم سمیعی "صبح امروز در گفت وگو با خبرنگاران استان اظهار داشت: طبق گزارش دریافتی با ریزش برف به ویژه در مناطق کوهستانی، دمای استان به طور نسبی در این ایام بین هشت تا 10درجه سانتیگراد کاهش خواهد یافت.
وی تصریح کرد: این وضعیت با نفوذ سامانه ناپایدار به استان به تدریج موجب ابرناکی، وزش باد، بارش باران، مواج شدن دریا و دیگر تغییرات جوی خواهد شد.

صبح چهارشنبه عبور سامانه جوی از گلستان

وی خاطرنشان ساخت؛ با توجه به وقوع پدیده مه و یخبندان، اختلال در تردد محورهای کوهستانی دور از انتظار نیست.
دبیر شورای هماهنگی مدیرت بحران استان گلستان اضافه کرد: این سامانه صبح روز چهارشنبه از فراز استان عبور خواهند کرد.
سمیعی با اشاره به رعایت نکات ایمنی توسط کشاورزان استان خاطرنشان کرد: با توجه به یخ‎بندان و سرمای شدید احتمال آسیب به باغات مرکبات کشاورزی وجود دارد که باید اقدامات ایمنی توصیه شده از جهاد کشاورزی استان در این زمینه رعایت شود.

گلستانی‎ها طی روزهای آینده ‎از سفرهای غیرضروری خودداری کنند

وی؛ از شهروندان گلستانی و مسافران عازم به استان خواست، با توجه به وقوع یخ‎بندان طی روزهای آینده حتی‎المقدور از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.
این مسئول گلستانی تصریح کرد: شهروندان از تردد با وسیله‎نقلیه فاقد لاستیک یخ‎شکن یا زنجیر چرخ در مناطق مرتفع و کوهستانی استان پرهیز کنند.
مدیرکل مدیریت بحران گلستان تاکید کرد: به منظور پیشگیری از کمبود اکسیژن و تولید گازهای مضر در روزهایی که برودت هوا زیاد است وسایل گرمایشی منازل و محل کار خود را متناسب با حجم هوای محیط و نحوه تهویه آن تنظیم کنید.

آماده‎باش دستگاه‎های عملیاتی در مواجهه با حوادث احتمالی

سمیعی با اشاره به آمادگی دستگاه‎های اجرایی استان برای مواجهه با حوادث احتمالی یادآور شد: در اخطاریه ارسالی از تمامی دستگاه‎های عملیاتی، فرمانداری‎ها و شهرداری‎ها خواسته شد تا از آمادگی لازم برای مواجهه با حوادث احتمالی آماده باشند.
وی تصریح کرد: هماهنگی و تعامل مناسبی بین دستگاه‎های اجرایی و امدادی استان جریان دارد و انتظار می‎رود با وجود این تعامل، مشکلی در این شرایط حادث نشود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر