کد خبر: 50611 A

مصرف انرژی الكتریكی گلستان پیش از انقلاب ۱۹۲ میلیون كیلووات ساعت بوده است كه این مصرف در حال حاضر به دو هزارو ۲۰۲ میلیون كیلووات ساعت افزایش یافته و رشدی ۱۰۴۷ درصدی به خود دیده است.

ایلنا-گرگان: مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان گلستان گفت: از مجموع یکهزارو ۶۰ روستای کد دار گلستان، تعداد یکهزارو ۲۹ روستای استان برقدار شده اند که از این تعداد ۸۱۲ روستا پس ازپیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از نعمت برق بهره مند شدند.
به گزارش خبرنگار ایلنا در گرگان، "قاسم شهابی "در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: صد در صد روستا های بالای ۲۰ خانوار استان از نعمت برق برخوردارند.
وی در ادامه افزود: در استان گلستان در سال ۵۷، ۸۲هزارو ۳۷۶ مشترك برق وجود داشت كه امروز به بركت وقوع انقلاب اسلامی به ۵۷۱ هزار ۵۸۴ مشترك رسیده كه این آمار رشد ۵۹۴ درصدی را نشان می دهد.
شهابی افزود: مصرف انرژی الكتریكی گلستان پیش از انقلاب ۱۹۲ میلیون كیلووات ساعت بوده است كه این مصرف در حال حاضر به دو هزارو ۲۰۲ میلیون كیلووات ساعت افزایش یافته و رشدی ۱۰۴۷ درصدی به خود دیده است.
وی افزود: حداكثر بار همزمان قبل از انقلاب در حدود ۷/۴۲ مگاوات بوده در حالی كه هم اکنون به ۸۸۸ مگاوات رسیده است كه در این شاخص شاهد رشدی معادل ۱۹۸۰درصد بوده ایم.
به گفته قاسم شهابی تعداد پستهای ۲۰ کیلو ولت(توزیع) تحت پوشش این شركت در سال ۵۷ یکهزارو ۳۴۵ دستگاه بوده که وضیعت موجود آن به ۱۳ هزارو ۳۱۶ دستگاه رسیده است.
وی ظرفیت پست‌های ۲۰کیلو ولت حوزه توزیع برق گلستان در سال ۵۷ را ۱۸۲ هزار مگا ولت آمپر اعلام و افزود: پس از پیروزی انقلاب پست ۲۰کیلو ولت حوزه(توزیع) با ظرفیت یک هزار و ۸۱۶ مگا ولت آمپر احداث شده است.
به گفته وی طول مسیر خطوط ۲۰ کیلو ولت در قبل از انقلاب یکهزارو ۲۶۴ کیلو متر بود که هم اکنون به شش هزار و۸۳۳ کیلو متر رسید، همچنین طول خطوط فشار ضیعف صنعت برق گلستان در سال ۵۷ از ۱۳۹۵ كیلومتر به شش هزار و ۶۳۰كیلومتر رسیده است
مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان گلستان در خاتمه یادآور شد، شاخصهای كلان صنعت برق در استان گلستان در قیاس با پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ۷۷۸ درصد رشد داشته است.
در حال حاضر ۵۷۱ هزار و۵۸۴ مشترك برق در حوزه توزیع برق گلستان فعالیت دارند كه از این تعداد ۳۴۱هزار و ۴۰۶مشترك در مصارف عادی شهری، ۲۲۱هزار و ۴۵۵ مشترك عادی روستائی وهشت هزار و ۷۲۳مشترك مصارف سنگین می‌باشند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر