کد خبر: 6331 A

در ایام فصل تابستان امسال ۱۱ میلیون و ۹۹۰هزار و ۸۴۶ نفر سفر به استان گلستان صورت گرفت.

ایلنا - گرگان: دبیر ستاد تسهیلات سفرهای استان گلستان گفت: در ایام فصل تابستان امسال ۱۱ میلیون و ۹۹۰هزار و ۸۴۶ نفر سفر به استان گلستان صورت گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا در گرگان، قربان عباسی با اعلام اینکه ورود مسافر به استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷ درصد رشد داشته، افزود: از این تعداد سفر دو میلیون و ۶۳۲ هزار و ۵۰ نفر با اتوبوس، ۸ میلیون و ۲۶۲ هزار و ۸۸۴ مسافر با خودروی شخصی، ۲۷هزار و ۶۷۵ نفر نیز باهواپیما و ۳۰هزار و۹۷۳ مسافر نیز با قطار وارد این استان شده‌اند.

وی در این راستا ادامه داد: ۱۰۵ مدرسه با ۹۲۹ کلاس، ۵۰ مرکز اقامتی (۱۹ هتل، ۱۲ میهمانپذیر و ۱۹ پانسیون) با ۳۳۰۶ تخت و ۴۵ مکان خصوصی استیجاری با ظرفیت ۵۰۰ نفر در این ایام ارائه خدمات دادند و ۲۰ پایگاه امداد و نجات با ۶ پست امداد ساحلی و ۳ پست سیار حوادث کوهستانی با ۱۸ آمبولانس و همچنین ۳ آمبولاس در بخش ساحلی با ۲۴ نجات گر ساحلی نیز خدمت رسانی کردند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان تصریح نمود: دراین ایام نیز ۵۶۰ هزار و ۳۱۲ مسافر در استان اقامت یافته‌اند که از این تعداد ۶ هزار و ۴۸۱ نفر در هتل‌ها، ۱۳۱ هزار و ۴۵۱ نفر در مدارس، دو هزار و ۷۸۰ نفر در میهمانپذیر‌ها، ۲۳۵۱ نفر در منازل استیجاری استان و ۳۴ هزار و۷۵۰ نفر در کمپ‌های موقت و همچنین ۲۸۲ هزار و ۱۰۰ مسافر در چادرهای مسافرتی درپارک‌ها، حاشیه بلوار‌ها و خیابان‌ها اسکان یافته‌اند.

وی درادامه با عنوان اینکه اقامت مسافران دراین استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد رشد داشته یادآور شد: در این ایام ۳۴۵ بازدید نظارتی از مراکزاقامتی، رستوران‌ها، دفا‌تر خدمات مسافرتی و مراکز پذیرایی بین راهی این استان به عمل آمد و علاوه بر بازدید‌های انجام شده توسط دستگاه‌های نظارتی همچون میراث فرهنگی، معاونت بهداشتی، تعزیرات و...، بازدید‌ها توسط گروه ۷ نفره نظارت و ارزیابی ستاد در دو بخش ستادی و صنفی نیز صورت گرفت.

عباسی همچنین اذعان داشت: از این بازدید‌ها تعداد ۹ مورد تذکر به مراکز اقامتی استان، ۵ تذکر به دفا‌تر خدمات مسافرتی و۶ تذکر به مراکز پذیرایی استان و همچنین ۴ اخظار کتبی به دفا‌تر خدمات مسافرتی استان ارائه شد.

عباسی در پایان خاطر نشان کرد: مسافران وگردشگران این استان، بارضایتمندی لازم این استان را ترک نموده و ره آورد سفر را به دیارخود به ارمغان بردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر