کد خبر: 6339 A

رویج فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب نیازمند روش های نوین تبلیغی و بهره گیری از همه ظرفیت هاست.

گرگان – ایلنا: نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان در جلسه ایی با حضور مدیر عامل شرکت آب منطقه ایی گلستان و جمعی از معاونین و مدیران این شرکت عنوان کرد: باید اهمیت و ارزش حیاتی آب را با شیوه های مختلف برای مردم تبیین کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در گرگان، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی افزود: ترویج فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب نیازمند روشهای نوین تبلیغی و بهره گیری از همه ظرفیتهاست. تا زمانیکه حساسیت جدی افکار عمومی نسبت به ضرورت صرفه جویی و اهمیت آب در زندگی برای تک تک افراد جامعه ایجاد نشود نمی توان انتظار داشت که مسائل حل شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر مسئولان بیش از همه نسبت به صرفه جویی آب و اصلاح برخی مشکلات در این زمینه حساسیت بیشتری داشته باشند،مردم مساله صرفه جویی را جدی تر می گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان تصریح کرد: شکر گزاری نعمت آب فقط به زبان نیست بلکه صرفه جویی عملی توسط مردم و آماده سازی زیرساخت های لازم از جمله توسعه منابع آب، نمونه عملی شکر این نعمت الهی است.

ایرج حیدریان نیز در این دیدار ضمن اشاره به سیمای کلی آب استان عنوان کرد:عمده مصرف منابع آب در بخش کشاورزی حدود 88 در صد است.این در حالی است که راندمان آن نیز پایین وکمتر از 31 درصد می باشد.

وی همچنین افزود: با توجه به مصرف بالای منابع آب در بخش کشاورزی، اصلاح الگوی کشت و بهینه سازی مصرف آب از برنامه های شرکت آب منطقه ای در جهت تعادل بخشی منابع آبی استان است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ایی گفت: از جمله اقدامات صورت گرفته توسط شرکت آب منطقه ایی دربخش مدیریت آب های زیر زمینی، تغذیه مصنوعی و در بخش آب های سطحی سد سازی و احداث شبکه های آبیاری زهکشی است. در حال حاضر 13سد در حال بهره برداری داریم که طبق پیش بینی انجام شده در افق 1420 باید به 21 سد برسیم.در این راستا 3سد در حال اجرا،2 سد آماده اجرا و 3 سد در حال مطالعه قرار دارد.

حیدریان درپایان افزود: طرح جامع آبرسانی به شهر گرگان در سه فاز کوتاه مدت،میان مدت و دراز مدت برنامه ریزی شده که برای فاز کوتاه مدت آن از سه محور والش آباد، سیاه تلو و فاضل آباد تعریف گردیده است. عملیات عمرانی دو محور والش آباد و سیاه تلو به اتمام رسیده و فاضل آباد نیز در حال اجرا است.انتقال آب از رودخانه های شرق گرگان و آب های سطحی محمد آباد با احداث سد انحرافی محمدآباد و اتصال آن به سد نومل برای فاز میان مدت وبرای فاز بلند مدت آن انتقال آب از استان همجوار در نظر گرفته شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر