کد خبر: 6341 A

برای ساخت این تعداد تابلو هزینه ای بالغ بر 303/7 میلیارد ریال از محل طرح تعادل بخشی آبهای زیر زمینی صرف شده است

گرگان - ایلنا: مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان عنوان کرد: توسط این شرکت در قالب پروژه تعادل بخشی آب های زیر زمینی در طی سال جاری تعداد 464 دستگاه تابلو کنتور هوشمند آب و برق جهت نصب بر روی چاه های کشاورزی برقی استان از طریق سه شرکت پیمانکار ساخته شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در گرگان، مهندس ایرج حیدریان عنوان کرد: تابلوهای کنتور هوشمند آب و برق ساخته شده، در سطح 9 شهرستان گرگان، آق قلا، علی آبادکتول، رامیان، آزادشهر، کردکوی، بندرگز، بندرترکمن و گمیشان نصب خواهد شد که برای ساخت این تعداد تابلو هزینه ای بالغ بر 303/7 میلیارد ریال از محل طرح تعادل بخشی آبهای زیر زمینی صرف شده است.

وی افزود: بر اساس تفاهم نامه فی ما بین شرکت مدیریت منابع آب ایران و شرکت توانیر عملیات نصب این تعداد تابلو کنتورهای هوشمند ساخته شده توسط شرکت توزیع نیروی برق استان صورت خواهد گرفت. بر این اساس تاکنون تعداد 75 دستگاه تابلو کنتور هوشمند آب و برق ساخته شده تحویل شرکت توزیع نیروی برق استان گردیده و مابقی تابلوهای ساخته شده در حال تحویل به شرکت می باشد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان تصریح کرد: کنتورهای هوشمند آب و برق در راستای کنترل بهره برداری از چاه های برقی مجاز، جایگزین کنتورهای برق و کنتورهای حجمی آب شده و این دستگاه ها به طور همزمان حجم مصرف انرژی برق و آب را اندازه گیری می کند و حجم مصرف آب نیز بر اساس مصرف انرژی برق اندازه گیری و ثبت می شود.

در سال 1389 نیز تعداد 123 دستگاه کنتور هوشمند آب و برق شرکت آب منطقه ای گلستان بر روی چاه های برقی کشاورزی استان نصب شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر