کد خبر: 7130 A

استاندار گلستان:

قناعت، امامزادگان را حلقه اتصال ببن طیف الهی و سفیران مهر وعدالت دانست که دلهای مومنان و عاشقان را از طریق دعا و راز ونیاز در مقابل پروردگار متعال به خشوع و تواضع می رساند.

گرگان- ایلنا: استاندار گلستان بابیان اینکه همایش میقات الرضا (ع) در مسیر تحقق شعارهای انقلاب اسلامی برگزار شده است، گفت: هر طرحی و برنامه ای که احیاگر شعارهای انقلاب اسلامی باشد در دستور کار قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا در گرگان، جواد قناعت در دومین همایش کشوری میقات الرضا (ع) در گرگان، توکل واعتماد به امدادهای الهی را همراه با عزم واراده همه مدیران اسلام که همدلی وهمکاری رادارد در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی مورد تاکید قرار داد.

وی تقویت باورهای دینی زائران و مجاوران حضرت امام رضا (ع) را یکی از اهداف میقات الرضا دانست و افزود: زائران هر چقدر با آداب و تشریفات زیارت بیشتر آشنا شوند با معرفت بیشتری به کمال عبادت وزیارت خواهند رسید.

قناعت، آموزش صحیح زائران و آشنایی بیشتر با آداب و رسوم زیارت را از دیگر اهداف برگزاری میقات الرضا (ع) دانست.

استاندار گلستان غنی سازی برنامه های فرهنگی میقات الرضا (ع) را باعث تاثیر گذاری بیشتر همایش برشمرد.

وی اظهار داشت:بقاع متبرکه با ویژگی های تاریخی، مذهبی و اقتصادی، سیاسی و اجتماعی، فرصتی است برای عالمان دینی و پژوهشگران دانشگاهی و صاحبان فکر و اندیشه است که از این توانمندیها برای ارتقاء معرفت زائران استفاده کنند.

قناعت، امامزادگان را حلقه اتصال ببن طیف الهی و سفیران مهر وعدالت دانست که دلهای مومنان و عاشقان را از طریق دعا و راز ونیاز در مقابل پروردگار متعال به خشوع و تواضع می رساند.

استاندار سه دلیل خصومت و دشمنی نظام سلطه را کاربزرگ سازندگی ووسعت خدمات دولت،الگو شدن انقلاب اسلامی برای ملت های منطقه بویژه جهان اسلام واحیای گفتمان انقلاب اسلامی وحضرت امام (ره) برشمرد.

وی ادامه داد: این شعارها،گفتمان و مبانی اصیل انقلاب اسلامی، آمریکا و دشمنان ما را عصبانی کرده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان هم در مراسم آغاز به کار این همایش گفت: هدف از برگزاری همایش میقات الرضا (ع) به فرموده مقام معظم رهبری، ایجاد امکانات رفاهی و فرهنگی برای زائران بارگاه مقدس و ملکوتی ثامن الحجج (ع) است.

حجت الاسلام والمسلمین "سیدجواد رئوف سیدنژاد" افزود: باید کاری کنیم که تا امام زادگان و بقاع متبرکه در مسیرهای منتهی به مشهدالرضا (ع) مکانی امن برای اسکان و استراحت زائران و مسافران امام رضا (ع) باشد.

وی اضافه کرد: تبدیل بقاع متبرکه و امام زادگان به اماکن فرهنگی و آمادگی زوار برای زیارت امام رضا (ع)، از اهداف این همایش است که مدیران استان های منتهی به مشهد مقدس باید در دستور کار ویژه خود قرار دهند.

شایان ذکر است در این همایش، پیام آیت الله علوی گرگانی از مراجع تقلید به صورت ویدئویی برای حاضران پخش شد و آیت الله جوادی آملی پیامی به این همایش ارسال کرد و در این همایش استانداران و مدیران ادارات کل اوقاف استان های مازندران، سمنان، خراسان های شمالی، رضوی و جنوبی حضور دارند.

گفتنی است دومین همایش کشوری میقات الرضا (ع)، با حضور نماینده ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و جمع کثیری از مدیران ارشد کشوری و استانی در شبستان حضرت فاطمه (ع) امام زاده عبداله گرگان آغاز به کار کرد و اولین همایش میقات الرضا (ع) اسفند ماه سال گذشته به میزبانی خراسان رضوی برگزار شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر