کد خبر: 7136 A

سد لاستیکی گنبد که در روستای کروکلی از توابع بخش مرکزی واقع شده است با هدف ذخیره‌سازی و تضمین آب اراضی حاشیه رودخانه گرگانرود به میزان ۲۶۰۰ هکتار در حال ساخت است.

ایلنا - گرگان: مدیر عامل شرکت آب منطقه ایی گلستان گفت: سد لاستیکی گنبد که در روستای کروکلی از توابع بخش مرکزی واقع شده است با هدف ذخیره‌سازی و تضمین آب اراضی حاشیه رودخانه گرگانرود به میزان ۲۶۰۰ هکتار در حال ساخت است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در گرگان، ایرج حیدریان گفت: ساخت سد لاستیکی گنبداز سال ۱۳۸۹ شروع شده و هم اکنون با پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۰ درصد در حال اجرا است. عملیات اجرایی این پروژه شامل خاکبرداری، پی‌کنی و خاکریزی و سایر موارد است.

وی در ادامه ضمن اشاره به اهداف جانبی این طرح تصریح کرد: جلب توریست، مسائل زیست محیطی و افزایش سطح تراز آب به مزارع اطراف به روش پمپاژ و بهسازی سواحل رودخانه از دیگر اهداف در نظر گرفته شده برای این سد می‌باشد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان در پایان افزود: این سد سومین سد لاستیکی استان پس از سد لاستیکی خواجه نفس در بندر ترکمن و دیگچه در گنبدکاووس، بر روی رودخانه گرگانرود است و با اعتبار بالغ بر ۳۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در دست اجراست.

گفتنی است سد لاستیکی گنبد بر روی رودخانه گرگانرود و در بالادست سدلاستیکی دیگچه در پنج کیلومتری شهر گنبد واقع شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر