کد خبر: 75461 A

دبیر ستاد انتخابات استان گلستان:

حدود 8 هزار و 531 نفر از علاقه‌مندان به عرصه کاندیداتوری شوراهای اسلامی در گلستان ورود کردند/ 80 درصد ثبت‎نام‌کنندگان در استان در سنین 25 تا 45 سال قرار دارند/در هیئت‎های اجرایی 51 درصد فارس، 40 درصد ترکمن و 9 درصد سیستانی حضور دارند.

ایلنا: دبیر ستاد انتخابات استان گلستان گفت: تعداد ثبت‎نام‌کنندگان شوراهای اسلامی در گلستان از رشد هشت درصدی نسبت به دوره‎های قبل برخوردار بوده است.
به گزارش ایلنا از گرگان، سید قاسم حسینی در جلسه شورای برنامه‎ریزی استان گلستان گفت: حدود 8 هزار و 531 نفر از علاقه‌مندان به عرصه کاندیداتوری شوراهای اسلامی در گلستان ورود کردند.
وی از تنوع تحصیلی کاندیداها در این دوره از انتخابات خبر داد و تصریح کرد: 80 درصد ثبت‎نام‌کنندگان در استان در سنین 25 تا 45 سال قرار دارند.
دبیر ستاد انتخابات گلستان در خصوص اعتراض کاندیداهایی که رد صلاحیت شدند، بیان داشت: امروز آخرین مهلت رسیدگی به اعتراضات بوده است.
حسینی تاکید کرد: استفاده از هرگونه امکانات و فضاهای دولتی برای کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستا، همچنین کاندیداهای ریاست جمهوری ممنوع و خلاف قانون است.
وی با بیان اینکه برای 15 دستگاه به صورت مصداقی 60 برنامه تنظیم شده است، متذکر شد: این برنامه‎ها به صورت پیشنهادی است که آموزش و پرورش در برگزاری همایش رای اولی‎ها، نشست‎های بصیرت و تخصصی ورود کند و دانشگاه‎ها نیز نسبت به برگزاری نشست‎های تخصصی، همایش «دانشجو، بصیرت، حماسه سیاسی»، کرسی‎های آزاداندیشی و... مبادرت کنند.
دبیر ستاد انتخابات گلستان در خصوص اقوام مختلف در هیات‎های اجرایی استان بیان داشت: در هیات‎های اجرایی 51 درصد فارس، 40 درصد ترکمن و 9 درصد سیستانی حضور دارند.
حسینی با تاکید بر اینکه حضور حداکثری مردم در پای صندوق‎های رای امنیت نظام را تضمین می‎کند، ابراز داشت: انشاالله در روز 24 خرداد با حضور گسترده مردم در راستای تحقق حماسه سیاسی، جشن بزرگی خواهیم گرفت.
وی گفت: تمام تلاش دشمن بر این نکته متمرکز شده تا انتخابات در ایران کمرنگ و حداقلی برگزار شود که حضور گسترده مردم تمام دسیسه‎ها و ترفندهای آنان را ناکام خواهد گذاشت

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر