کد خبر: 9799 A

با پایان یافتن سال آبی 90-91؛

در استان گلستان 13 سد در حال بهره برداری است که حجم کل مخزن این سدها 282 میلیون مترمکعب می باشد و حجم آبگیری این سدها در حوزه قره سو، حوزه گرگانرود و حوزه اترک در پایان سال آبی نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است

ایلنا - گرگان: مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از سدها و تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: میزان آب مصرف شده در سدهای بزرگ استان گلستان در مقایسه با سال آبی گذشته حدود 25 درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در گرگان، یحیی لطفی با اشاره به مجموع 90 میلیون متر مکعبی آب مصرف شده در سدهای گلستان اعلام کرد: میزان آب مصرفی از ابتدای سال آبی 90-91 تا انتهای شهریور ماه امسال، در سد آلاگل 5 میلیون متر مکعب، سد کوثر 4 میلیون متر مکعب، سد بوستان 7 میلیون متر مکعب، سد گلستان 17 میلیون متر مکعب و در سد وشمگیر 57 میلیون متر مکعب اعلام شده است.

وی تصریح کرد: درصد تغییرات 12 ماهه سال جاری نسبت به 12 ماهه سال گذشته 25 درصد افزایش در میزان آب مصرفی در سدهای بزرگ استان را نشان می دهد.

در استان گلستان 13 سد در حال بهره برداری است که حجم کل مخزن این سدها 282 میلیون مترمکعب می باشد و حجم آبگیری این سدها در حوزه قره سو، حوزه گرگانرود و حوزه اترک در پایان سال آبی نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.

سال آبی 90-91 از مهرماه سال 1390 تا لغایت شهریور ماه سال 1391 محسوب می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر