کد خبر: 11154 A

استاندار گیلان:

رشد منطقه آزاد انزلی، بالندگی گیلان را به همراه خواهد داشت و اگر منطقه توسعه یابد حدود ۲. ۵ میلیون گیلانی به صورت مستقیم و غیر مستقیم از مزایای این کانون اقتصادی مهم بهره‌مند می‌شوند.

ایلنا - انزلی: استاندار گیلان، تاکید کرد: رشد منطقه آزاد انزلی، بالندگی گیلان را به همراه خواهد داشت و اگر منطقه توسعه یابد حدود ۲. ۵ میلیون گیلانی به صورت مستقیم و غیر مستقیم از مزایای این کانون اقتصادی مهم بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش ایلنا از انزلی، کیهان هاشم نیا در دیدار با مدیر عامل منطقه آزاد انزلی، با بیان اینکه شناخت کاملی نسبت به قوانین، ظرفیت‌ها، ویژگی‌ها و چالش‌های منطقه آزاد انزلی دارم برآمادگی خود برای حل مسائل این منطقه تاکید کرد.

وی خاطر نشان کرد: براین باورم که رشد منطقه آزاد بالندگی گیلان را به همراه خواهد داشت و مدیریت استان از هیچ کوششی در جهت رفع موانع و مشکلات منطقه آزاد دریغ نخواهد کرد.

این مسوول، منطقه آزاد انزلی را تنها منطقه آزاد شمال کشور معرفی کرد که با ویژگی‌ها و ظرفیتهای قانونی متعددی چون نزدیکی به پایتخت، قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال جنوب، می‌تواند به کانون سرمایه گذارای، تولید و صادرات کالا در شمال کشور تبدیل شود.

هاشم نیا، خواستار بهره گیری از توان کار‌شناسی و مدیریتی استان در توسعه منطقه آزاد شد و تاکید کرد: در دوره مدیریتی خود تمام تلاش لازم را برای شکوفایی منطقه آزاد انزلی انجام خواهم داد.

وی اظهار کرد: باید از منافع دارا بودن منطقه آزاد بهره‌مند شود و اگر منطقه توسعه یابد حدود ۲. ۵ میلیون گیلانی به صورت مستقیم و غیر مستقیم از مزایای این کانون اقتصادی مهم بهره‌مند می‌شوند.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به ظرفیت‌های بین المللی منطقه آزاد انزلی برای گسترش همکاریهای منطقه‌ای ایران با کشورهای حاشیه دریای خزر و قفقاز، بیان داشت: با توجه به قرار داشتن محدوده بندری شهرستان انزلی و بندر در حال احداث کاسپین در محدوده منطقه آزاد و اتصال راه آهن قزوین-رشت-انزلی به منطقه، علاوه بر انقلابی بزرگ در صنعت حمل و نقل شمال کشور، زیرساختهای ترانزیتی منطقه آزاد انزلی تکمیل می‌شود.

به گفته هاشم نیا، این منطقه می‌تواند نقش اصلی خود را به عنوان حلقه اتصال اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی در شمال کشور ایفا می‌کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر