کد خبر: 146 A

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس:

آستانه اشرفیه - ایلنا: نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس نهم، اذعان کرد: مسوولان دولتی اعلام کرده اند که نرخ بیکاری در گیلان 5/16درصد هست ولی بنده با جرات می گویم نرخ بیکاری در این استان و آستانه اشرفیه بیش از 25درصد است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از آستانه اشرفیه، محمد حسین قربانی ظهر یکشنبه در جریان بازدید از طرحهای عمرانی این شهرستان، توسعه آستانه اشرفیه را حول دو محور کشاورزی و گردشگری دانست.

وی خاطر نشان کرد: کشاورزی حول محور برنج است و اگر سیاستهای غلط دولت در زمینه واردات بی رویه برنج همچنان تداوم یابد، وضعیت این محصول استراتژیک به بادام زمینی و چای دچار خواهد شد و برای کشاورز صرف نمی کند به تولید آن بپردازد.

این مسئول وضعیت شهرکهای صنعتی آستانه اشرفیه رابسیار نامناسب دانست و بیان داشت: این شهرکها از نداشتن آب، برق و گاز رنج می برند و مانع از سرمایه گذاری شده و از سویی دیگر رونق اقتصادی خوبی ندارند، کارخانجات آن فعال نیستند و 30درصد شهرکهای این شهرستان فعال هستند که این برازنده شهرکها نیست و باید حمایت بشوند.

قربانی به ارزیابی آخرین وضعیت طرح حرم سید جلال الدین اشرف آستانه اشرفیه پرداخت و ابراز داشت: قرار بود سالیانه 5/1میلیارد تومان استانداری، یک میلیارد تومان وزارت راه و  یک میلیارد تومان شهرداری یرای توسعه آن اختصاص بدهند ولی هیچ کدام محقق نشده است.

وی در پاسخ به انتقاد برخی ازافراد حقیقی و حقوقی مبنی بر عدم عضویت هیچ کدام از 13نماینده فعلی گیلان در خانه ملت، تصریح کرد: البته این که نمایندگان در یک کمیسیون باشند و نتوانند در کمیسیونهای دیگر اثر گذار باشند، صحیح نیست ولی انتظار داشتیم یکی ازعزیزان به عضویت کمیسیون کشاورزی مجلس دربیاید.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس نهم، متذکر شد: اگر کمیسیون های مبدا و مقصد به من اجازه بدهند در انتخابات آینده کمیسیونهای مجلس ف به عضویت کمیسیون کشاورزی خانه ملت در خواهم آمد.

قربانی ازموافقت وزیر جهاد کشاورزی برای انتقال مرکز تحقیقات بادام زمینی ازرشت به شهرک صنعتی نقره ده آستانه اشرفیه خبر داد و اظهار کرد: 90درصد بادام زمینی کشور در این شهرستان تولید می شود و این امر می تواند نقطه عطفی در جهت توسعه کشاورزی این شهرستان قلمداد بشود.

وی با انتقاد ازعدم فراهم آمدن زیرساختهای لازم برای شهرستان آستانه اشرفیه، اضافه کرد: در حوزه روستایی این ولایت 40درصد روستاها فقط گاز و50درصد آب شرب دارند ودر خصوص فاضلاب شهری دارد به یک فاجعه زیست محیطی تبدیل
می شود، چاره ای اندیشیده نشده است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس، آستانه اشرفیه را یکیاز قطبهای مهم گردشگری کشور و گیلان نامید و تاکید کرد: متاسفانه ازپتانسیل های بسار بالقوه آن از جمله سفید رود درحوزه این شهرستان در حوزه های معادن شن وماسه، صید ماهی و توریستی به خوبی بهره برداری نشده و باید برای حل سریع آن مسوولان دولتی عنایت ویژه داشته باشند.

پایان پیام

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر