کد خبر: 16092 A

رئیس پارک علم و فناوری گیلان:

پنجمین جشنواره و نمایشگاه فکر برتر را در دهمین سال تاسیس پارک علم و فناوری در شرایطی برگزار می کنیم که در شهرهای رودسر، آستانه اشرفیه، رودبار، آستارا و انزلی مراکز رشد داشته و همچنین در 23 دانشگاه و مرکز علمی، کانون خلاقیت و شکوفایی داریم

ایلنا - رشت: رئیس پارک علم و فناوری گیلان، گفت: مرکز رشد ویژه کشاورزی در گیلان ایجاد می شود و تحقق این مهم نیازمند آماده کردن زیر ساخت هایی است

به گزارش ایلنا ازرشت، مجید متقی طلب،در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره و نمایشگاه فکر برتر، در خصوص روند بررسی و داوری این دوره از مسابقات گفت: طرح های رسیده به دبیر خانه جشنواره در کمیته علمی و با حضور اعضای هیات علمی در دو مرحله مقدماتی و نهایی مورد بررسی و داوری قرار گرفت و در نهایت 21 نفر از گیلان و 17 نفر از استانهای دیگر انتخاب که از آنها تقدیر می شود.

وی با اشاره به اینکه در بخش دانش آموزی (بالای 14 سال) برنده داشتیم گفت: در بخش آینده ساز یعنی گروه سنی زیر 14 سال نیز منتخب داشته ایم و اعتقاد داریم در این سنین هم بچه ها می توانند طرح و ایده داشته باشند. بنابر این استعداد یابی و تشویق و راهنمایی در این دوران بسیار مهم است.

این مسوول، ادامه داد: همچنین از دانشجویان در رشته های مختلف، اشخاص حقیقی و حقوقی و دستگاههای دولتی و غیر دولتی هم که طرحی داشته و از نگاه داوران برگزیده شده اند تقدیر می شوند.

متقی طلب، ابرازداشت: به شکر خدا پنجمین جشنواره و نمایشگاه فکر برتر را در دهمین سال تاسیس پارک علم و فناوری در شرایطی برگزار می کنیم که در شهرهای رودسر، آستانه اشرفیه، رودبار، آستارا و انزلی مراکز رشد داشته و همچنین در 23 دانشگاه و مرکز علمی، کانون خلاقیت و شکوفایی داریم. و این مراکز فرصت و ظرفیتی است که صاحبان فکر و ایده می توانند از آنها بهره مند شوند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اعلام این خبر که نهم مهر ماه امسال کمیته فناوری وزارت علوم با ایجاد مرکز رشد ویژه کشاورزی در گیلان موافقت کرده است تصریح کرد: تحقق این مهم نیازمند آماده کردن زیر ساخت هایی است.

رئیس شبکه پارک های کشورهای اسلامی در ادامه با یادآوری اختصاص سه میلیارد تومان بودجه به شرکتهای دانش بنیان از سوی دولت اظهار داشت: برای تعیین کارگزاران، رتبه بندی و اعطای مجوز های مرتبط به شرکتهای دانش بنیان هم از میان استان های گیلان، قزوین و زنجان، مسئولیت به پارک علم و فناوری استان گیلان محول شده است.

متقیطلب،استقرار دبیرخانه فن بازار ایران در پارک علم و فناوری گیلان را ظرفیت دیگری برای این استان سرسبز برشمرد.

متقی طلب، اذعان کرد: ما دست همکاری به سوی همه فعالین محترم دراز می کنیم، بخصوص دانشگاهیان، مراکز تحقیقاتی و مدارس که محل نشو و نمای علم و فناوری و بالندگی صاحبان فکر و اندیشه است.

او در خاتمه با تشکر ویژه از مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی رشت به جهت همکاری خوب در برگزاری پنجمین جشنواره و نمایشگاه فکر برتر گفت: در سالهای آغازین فعالیت پارک علم و فناوری گیلان و طراحی آرم ایده ما این بود که گیلان مبتنی بر دانش و فناوری فعالیت کند که خوشبختانه توانستیم گام های خوبی برداریم و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر