کد خبر: 172 A

نماینده مردم رشت:

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: افزایش اعتبارات عمرانی که جزو وعده ها بوده انجام نشده است.

رشت - ایلنا: نماینده مردم رشت در مجلس گفت: دولت در انجام وعده های خود در ۱۱۵ روز اول سال مبنی بر کاهش هزینه های جاری و افزایش اعتبارات عمرانی ناموفق بوده است.

به گزارش ایلنا ازرشت، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در جمع مردم با اعلام این خبر، اظهار داشت: در گزارش وزارت اقتصاد از حیث پرداخت ها بابت اعتبار هزینه و تملک داراییهای سرمایه ای منتهی به 22تیرماه جاری و ارقام مشابه سال قبل از محل پرداهت خزانه بابت حسابهای عمومی کشور، در بخش اعتبارات هزینه ای نه و هشت صدم درصد بمدت مشابه سال قبل شاهد افزایش اعتبارات هستیم.

وی خاطر نشان کرد: در بخش اعتبارات تملک و دارایی های سرمایه ای ۲۲/۹۷ (بیست و دو و نود وهفت صدم درصد) بمدت مشابه سال قبل شاهد کاهش اعتبارات هستیم.

این مسوول،اذعان کرد: در نگاه اول مشاهده می شود شعار دولت مبنی بر کاهش هزینه های جاری و افزایش اعتبارات عمرانی و سرمایه ای به واقعیت نخواهد پیوست و لازم است در تخصیص های بعدی مراقبه لازم صورت پذیرد.

جعفر زاده ایمن آبادی با اشاره به ساز و کارهای کمیسیون برنامه و بودجه بنا به محدودیت های اعتباری،بیان داشت: بنا به راهکارهای ارائه شده اعتبارات باید به عنوان سرمایه در نظر گرفته شود نه هزینه.

و ی اظهار کرد:از طرفی از الزامات اقتصاد مقاومتی صرفه جویی در هزینه های دولتی است که در روند تخصیص بودجه،نشانی از برنامه ریزی برای اجرای الزامات و دفع تحریم از سوی کارگزاران دولتی مشاهده نمی شود.

پایان پیام

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر